Pogoda
Warszawa

Zmień miejscowość

Zlokalizuj mnie

Popularne miejscowości

  • Białystok, Lubelskie
  • Bielsko-Biała, Śląskie
  • Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
  • Gdańsk, Pomorskie
  • Gorzów Wlk., Lubuskie
  • Katowice, Śląskie
  • Kielce, Świętokrzyskie
  • Kraków, Małopolskie
  • Lublin, Lubelskie
  • Łódź, Łódzkie
  • Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
  • Opole, Opolskie
  • Poznań, Wielkopolskie
  • Rzeszów, Podkarpackie
  • Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
  • Toruń, Kujawsko-Pomorskie
  • Warszawa, Mazowieckie
  • Wrocław, Dolnośląskie
  • Zakopane, Małopolskie
  • Zielona Góra, Lubuskie

Wybory parlamentarne. To oni zasiądą w Sejmie X kadencji

Prawo i Sprawiedliwość zostało zwycięzcą wyborów parlamentarnych i do Sejmu wprowadzi 194 reprezentantów. Koalicja Obywatelska uzyskała 157 mandatów, Trzecia Droga 65, Nowa Lewica 26, a Konfederacja 18. Interia publikuje pełną listę polityków, którzy wkrótce będą tworzyć Sejm X kadencji.

Posłowie podczas posiedzenia Sejmu
Posłowie podczas posiedzenia Sejmu/Wojciech Olkusnik/East News/East News

Publikujemy listę polityków, którzy uzyskali mandat poselski i zasiądą w ławach X kadencji Sejmu. Kolejność komitetów podana według zbiorczego wyniku w skali kraju.

Okręg 1 - Legnica:


Okręg 2 - Wałbrzych:

Trzecia Droga: Aleksandra Leo


Okręg 3 - Wrocław:

Nowa Lewica: Krzysztof Śmiszek


Okręg 4 - Bydgoszcz:

Nowa Lewica: Krzysztof Gawkowski


Okręg 5 - Toruń:

Nowa Lewica: Joanna Scheuring-Wielgus

Konfederacja: Przemysław Wipler


Okręg 6 - Lublin:

Nowa Lewica: Jacek Czerniak

Konfederacja: Bartłomiej Pejo


Okręg 7 - Chełm:

Konfederacja: Witold Tumanowicz


Okręg 8 - Zielona Góra:


Okręg 9 - Łódź:

Trzecia Droga: Ewa Szymanowska

Nowa Lewica: Tomasz Trela


Okręg 10 - Piotrków Trybunalski:

Trzecia Droga: Dariusz Klimczak


Okręg 11 - Sieradz:

Nowa Lewica: Paulina Matysiak


Okręg 12 - Chrzanów:

Trzecia Droga: Paweł Śliz


Okręg 13 - Kraków

Konfederacja: Konrad Berkowicz


Okręg 14 - Nowy Sącz:

Trzecia Droga: Urszula Nowogórska

Konfederacja: Ryszard Wilk 


Okręg 15 - Tarnów:


Okręg 16 - Płock:


Okręg 17 - Radom

Trzecia Droga: Mirosław Maliszewski 


Okręg 18 - Siedlce

Konfederacja: Krzysztof Mulawa 


Okręg 19 - Warszawa:

Konfederacja: Sławomir Mentzen


Okręg 20 - obwarzanek warszawski

Nowa Lewica: Joanna Wicha

Konfederacja: Karina Bosak


Okręg 21 - Opole:

Trzecia Droga: Adam Gomoła

Nowa Lewica: Marcelina Zawisza

Konfederacja: Włodzimierz Skalik


Okręg 22 - Krosno:

Trzecia Droga: Bartosz Romowicz

Konfederacja: Andrzej Zapałowski


Okręg 23 - Rzeszów:

Konfederacja: Grzegorz Braun


Okręg 24 - Białystok:

Konfederacja: Krzysztof Bosak


Okręg 25 - Gdańsk:

Nowa Lewica: Katarzyna Kotula


Okręg 26 - Słupsk:

Konfederacja: Stanisław Tyszka


Okręg 27 - Bielsko-Biała:

KO: Mirosław Nykiel, Małgorzata Pępek, Apoloniusz Tajner

Trzecia Droga: Mirosław Suchoń

Konfederacja: Bronisław Foltyn


Okręg 28 - Częstochowa:

Trzecia Droga: Henryk Kiepura


Okręg 29 - Gliwice:

Trzecia Droga: Piotr Strach

Nowa Lewica: Wanda Nowicka


Okręg 30 - Rybnik:

Trzecia Droga: Łukasz Osmalak

Konfederacja: Roman Fritz


Okręg 31 - Katowice:

Trzecia Droga: Michał Gramatyka

Nowa Lewica: Maciej Konieczny

Konfederacja: Grzegorz Płaczek


Okręg 32 - Sosnowiec:

Trzecia Droga: Kamil Wnuk


Okręg 33 - Kielce:

Nowa Lewica: Andrzej Szejna

Konfederacja: Michał Wawer


Okręg 34 - Elbląg:

Trzecia Droga: Zbigniew Ziejewski


Okręg 35 - Olsztyn:

PiS: Janusz Cieszyński, Artur Chojecki, Iwana Arent, Olga Semeniuk-Patkowska

Trzecia Droga: Urszula Pasławska

Nowa Lewica: Marcin Kulasek


Okręg 36 - Kalisz:


Okręg 37 - Konin:

Nowa Lewica: Tadeusz Tomaszewski


Okręg 38 - Piła:


Okręg 39 - Poznań:

Trzecia Droga: Ewa Schädler, Jacek Tomczak

Nowa Lewica: Katarzyna Ueberhan


Okręg 40 - Koszalin:

Trzecia Droga: Radosław Lubczyk


Okręg 41 - Szczecin:

Trzecia Droga: Jarosław Rzepa

Nowa Lewica: Dariusz Wieczorek

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Bosak: Gdyby pan Janusz był ukryty, mielibyśmy lepszy wynik/RMF24.pl/RMF
INTERIA.PL

Więcej na ten temat

wybory parlamentarneSejm Rzeczypospolitej PolskiejAgnieszka ŚcigajAnna KrupkaAnna PieczarkaJerzy PolaczekBogusław WołoszańskiAleksandra GajewskaArtur SobońBolesław PiechaAleksandra WiśniewskaAndrzej ŚliwkaApoloniusz TajnerBarbara BartuśCzesław MroczekGrzegorz NapieralskiHenryka KrzywonosJagna Marczułajtis-WalczakKrystyna SzumilasDorota Arciszewska-MielewczykElżbieta GelertElżbieta PolakEwa LeniartGrzegorz WoźniakIreneusz RaśIreneusz ZyskaZbigniew KonwińskiTomasz KostuśMarek SowaMariusz WitczakMarta GolbikMarzena MachałekMichał CieślakMichał GramatykaMirosława Stachowiak-RóżeckaMarek SawickiPaweł BejdaRobert DowhanAndrzej DomańskiŁukasz SchreiberMarta WcisłoDariusz KlimczakJacek BoguckiJacek TomczakJan Krzysztof ArdanowskiSzymon GiżyńskiWładysław Teofil BartoszewskiMonika WielichowskaSylwia BielawskaPrzemysław WiplerWłodzisław GizińskiArkadiusz MarchewkaWitold ZembaczyńskiDorota NiedzielaAleksander MiszalskiUrszula ZielińskaŁukasz LitewkaMagdalena SrokaPaweł ZalewskiBartosz ZawiejaMałgorzata TraczPiotr ZgorzelskiWaldemar AndzelKamil BortniczukMarcin BosackiWaldemar BudaBorys BudkaPrzemysław CzarnekJoanna Kluzik-RostkowskaMichał KoboskoNorbert KaczmarczykMichał DworczykJan DziedziczakAdam GomołaIzabela MrzygłockaKatarzyna LubnauerPaweł BliźniukMateusz BochenekMarcin JózefaciukKazimierz PlockeUrszula PasławskaAgnieszka Dziemianowicz-BąkDominika ChorosińskaKrzysztof CiecióraJarosław RzepaPiotr BabinetzJanusz CichońZofia CzernowKrzysztof BojarskiAlicja ChybickaMarek ChmielewskiSławomir ĆwikIzabela BodnarDaria Gosek-PopiołekJacek CzerniakAnna GembickaDariusz WieczorekKrzysztof SzczuckiCzesław SiekierskiAndrzej ZapałowskiKonrad FrysztakWojciech ZubowskiJoanna FrydrychRyszard PetruKatarzyna UeberhanAndrzej KosztowniakJoanna WichaWiesław SzczepańskiMaciej KoniecznyMarcin KulasekAnita Kucharska-DziedzicArkadiusz SikoraTadeusz TomaszewskiAndrzej SzejnaDorota OlkoRyszard WilkBożena Borys-SzopaJoanna BorowiakLidia BurzyńskaKazimierz ChomaZbigniew ChmielowiecArtur ChojeckiKatowiceTadeusz ChrzanAndrzej KryjAndrzej GawronMagdalena Filipek-SobczakElżbieta DudaWładysław KurowskiAnna CicholskaArkadiusz CzartoryskiWitold CzarneckiMaria KurowskaPiotr KrólKazimierz GołojuchMałgorzata GolińskaGrzegorz GażaKazimierz GwiazdowskiKrzysztof CzarneckiAgnieszka GórskaBydgoszczBiałystokZbigniew DolataPrzemysław DrabekKatarzyna CzocharaWładysław DajczakKrzysztof GrabczukMałgorzata GromadzkaMariusz KrystianSebastian ŁukaszewiczGrzegorz LorekMarcin GwóźdźZbigniew HoffmannFryderyk KapinosPaweł HreniakAnna Dąbrowska-BanaszekPiotr GłowskiBartłomiej DorywalskiStanisław GorczycaWiesław KrajewskiKielcePiotr KaletaMaria KocŁukasz KmitaMariusz KałużnyMarek GzikRzeszówOlsztynOpoleRoman FritzBartłomiej PejoKrzysztof MulawaTomasz GłogowskiElżbieta GapińskaKrzysztof LipiecPatryk GabrielMałgorzata GosiewskaMarek GróbarczykAndrzej Gut-MostowyIwona HartwichCzesław HocMarcin HorałaKlaudia JachiraKrzysztof GadowskiŻaneta Cwalina-ŚliwowskaZdzisław GawlikAdam DziedzicElżbieta BurkiewiczUrszula RuseckaMarcin PorzucekMarcin RomanowskiPiotr PolakArtur GieradaGrzegorz PłaczekWłodzimierz SkalikRafał KasprzykPaweł SałekPaweł RychlikMarek MatuszewskiToruńEwa MalikMaciej MałeckiGrzegorz MatusiakHenryk KiepuraJerzy MaternaJacek KarnowskiBogdan ZdrojewskiAndrzej GrzybMichał WójcikMichał WośMarcelina ZawiszaKrzysztof TchórzewskiJoanna LichockaZielona GóraWitold TumanowiczMichał SzczerbaPaweł SzefernakerMarlena MalągRafał KomarewiczAgnieszka KłopotekMałgorzata WassermannMarcin WarchołIwona KrawczykMarek HokRobert WarwasMarek WesołyPaweł KowalAgata WojtyszekIwona KozłowskaMichał WawerHenryk KowalczykJanusz KowalskiBartosz KownackiMichał KrawczykRobert KropiwnickiAnna MilczanowskaJan WarzechaMarek KuchcińskiPaweł KukizTadeusz WoźniakJarosław WieczorekAgnieszka Wojciechowska van HeukelomEwa KołodziejKatarzyna Kierzek-KoperskaMaciej WróbelPaulina MatysiakAgnieszka HanajczykWojciech KrólKrzysztof HaburaAdam KrzemińskiPiotr UścińskiMarek KrząkałaPiotr UruskiRadosław LubczykRafał WeberKrzysztof TudujPatryk WicherJarosław WałęsaAnna WojciechowskaSylwester TułajewIwona KarolewskaAdrian WitczakJoanna MuchaArkadiusz MularczykPiotr KandybaDanuta JazłowieckaBartłomiej WróblewskiMichał JarosPatryk JaskulskiTomasz ZielińskiMaria JanyskaSławomir ZawiślakAleksandra LeoStefan KrajewskiKazimierz SmolińskiOlga SemeniukArtur ŁąckiSławomir SkwarekAlicja Łepkowska-GołaśDorota ŁobodaKrystian ŁuczakArtur SzałabawkaJózefa Szczurek-ŻelazkoWojciech SzaramaLucjan PietrzczykMirosław SuchońMałgorzata PępekPaweł ŚlizStanisław TyszkaArkadiusz MyrchaSławomir NitrasKrzysztof SobolewskiSzymon Szynkowski vel SękAdam SzłapkaFranciszek SterczewskiGrzegorz PudaEwa SzymanowskaKatarzyna PiekarskaDariusz PiontkowskiAnna SchmidtHenryk SzopińskiKatarzyna OsosTomasz SzymańskiDorota MarekJacek NiedźwiedzkiMałgorzata NiemczykDariusz StefaniukKatarzyna Matusik-LipiecRajmund MillerAdam LubońskiMirosław MaliszewskiPaweł OlszewskiWiesław RóżyńskiPaweł PapkeKarolina PawliczakMarcin SkonieczkaTadeusz SamborskiTeresa PamułaTomasz NowakEwa SchädlerWeronika SmarduchAnna SobolakBartosz RomowiczDariusz MateckiDaniel MilewskiMichał PyrzykPiotr GórnikiewiczGrzegorz RusieckiJacek ProtasKrystyna SkowrońskaJolanta NiezgodzkaJacek OsuchAgnieszka SoinJolanta Zięba-GzikKamil WnukZbigniew ZiejewskiPrzemysław WitekMirosław OrlińskiAndrzej SzewińskiRobert WardzałaŁukasz ŚciebiorowskiJakub RutnickiBarbara OkułaMarek RząsaŁukasz OsmalakStanisław TomczyszynWaldemar SługockiSzymon PogodaAleksander MrówczyńskiBarbara OliwieckaKrystyna SibińskaKrzysztof PaszykMaja NowakNorbert PietrykowskiRafał SiemaszkoTomasz ZimochWioleta TomczakZbigniew SosnowskiPiotr StrachJan MosińskiPaweł SuskiBożena ŻelazowskaJarosław UrbaniakGrzegorz PiechowiakWojciech SaługaKrzysztof TruskolaskiUrszula NowogórskaJacek ŚwiatGabriela LenartowiczStanisław LamczykStanisław SzwedPiotr LachowiczAndrzej AdamczykKatarzyna SójkaPaweł SzrotZbigniew BoguckiRobert GontarzMariusz GosekFilip Kaczyński

Zobacz także