Reklama

Reklama

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia /Tomasz Jastrzebowski/ /Reporter
Szymon Hołownia urodził się 3 września 1976 roku w Białymstoku. To polski polityk, dziennikarz, publicysta, prezenter telewizyjny i działacz społeczny. Założyciel i przewodniczący partii Polska 2050.

Szymon Hołownia jest absolwentem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Karierę rozpoczynał w zawodzie dziennikarza, choć rozważał też inną drogę życia - dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

W swojej karierze jako felietonista i redaktor współpracował z ”Gazetą Wyborczą”, ”Newsweek Polska”, ”Rzeczpospolitą” i ”Wprost”. W latach 2007-2012 był dyrektorem programowym oraz prezenterem stacji Religia.tv. Szerszej publiczności pokazał się jako prowadzący program ”Mam Talent!” w telewizji TVN.

Karierę polityczną Szymon Hołownia rozpoczął w grudniu 2019 r., ogłaszając swój start w wyborach prezydenckich w 2020 r. Finalnie zajął w nich trzecie miejsce z wynikiem 13,87 proc.

Żoną Szymona Hołowni jest Urszula Brzezińska-Hołownia. Małżeństwo ma dwie córki - Marię i Elżbietę.

Temat Szymon Hołownia znajdziesz również w serwisie:

Wiadomości

Wideo