Reklama

Michał Szczerba

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 (23:12)AktualizacjaWtorek, 21 maja 2024 (13:52)

Michał Szczerba to polski polityk, poseł na Sejm VI, VII, VIII, IX i X kadencji.

Michał Szczerba
Michał Szczerba/Wojciech Strozyk//Reporter

Michał Szczerba

Michał Szczerba - wykształcenie

Michał Szczerba ma wyższe wykształcenie. W 2001 r. ukończył socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. 

Z kolei w 2004 r. ukończył studia podyplomowe w Europejskim Studium Finansowania Inwestycji Samorządu Terytorialnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Michał Szczerba - kariera polityczna

W 1997 r. był członkiem założycielem stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści AWS. Przez kolejne dwa lata Michał Szczerba był asystentem posłanki Franciszki Cegielskiej. Następnie został członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, po czym w roku 2002 wstąpił do Platformy Obywatelskiej.

Był radnym w latach 2000-2007. W roku 2007 po raz pierwszy dostał się do Sejmu, startując w wyborach z listy Platformy Obywatelskiej. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w roku 2011 i w roku 2015.

Michał Szczerba wystartował w wyborach parlamentarnych w roku 2019 z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Został posłem na Sejm IX kadencji. W styczniu 2022 roku został współprzewodniczącym międzyparlamentarnej komisji Ukraina-NATO, która funkcjonuje w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

W wyborach parlamentarnych w 2023 r. uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji z listy KO.

Został kandydatem Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 w okręgu obejmującym Warszawę i osiem powiatów okołowarszawskich.

Michał Szczerba - życie prywatne

Michał Roch Szczerba to syn Kazimierza Szczerby, który jest dwukrotnym medalistą olimpijskim w boksie.

Michał Szczerba był członkiem katolickiej organizacji Zakon Rycerzy Kolumba, czyli rzymskokatolickiej organizacji świeckiej, mającej charakter charytatywny. W 2011 r. Michał Szczerba został zaś odznaczony gruzińskim Orderem Honoru.

Michał Szczerba - Wiadomości

Środa, 15 maja 2024 (14:55)
"Właśnie dostałem wezwanie na Komisję Śledczą, na której byłem wczoraj" - przekazał Maciej Wąsik, który pokazał dokument podpisany przez przewodniczącego Michała Szczerbę. Były szef MSWiA pozwolił...

Michał Szczerba - Wideo

Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 (19:43)
"PiS wszystkich krętaczy, złodziei, aferzystów, ludzi ze skazami, którymi powinien zajmować się prokurator, wysyła do Parlamentu Europejskiego. Oczywiście idą po bezkarność. Ona jest w mojej opinii...