Reklama

Michał Szczerba

Michał Szczerba to polski polityk, poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji.
Michał Szczerba - najważniejsze informacje
Michał Szczerba /Wojciech Strozyk/ /Reporter

Michał Szczerba - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    14.12.1977

  • Miejsce urodzenia:

    Warszawa

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Należy do:

Michał Szczerba to polski polityk, poseł na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji.

Michał Szczerba – wykształcenie

Michał Szczerba ma wyższe wykształcenie. W roku 2001 ukończył socjologię w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 2004 ukończył studia podyplomowe w Europejskim Studium Finansowania Inwestycji Samorządu Terytorialnego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Michał Szczerba – kariera polityczna

W roku 1997 był członkiem założycielem stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści AWS. Przez kolejne 2 lata Michał Szczerba był asystentem posłanki Franciszki Cegielskiej. Następnie został członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, po czym w roku 2002 wstąpił do Platformy Obywatelskiej.

Był radnym w latach 2000-2007. W roku 2007 po raz pierwszy dostał się do Sejmu, startując w wyborach z listy Platformy Obywatelskiej. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w roku 2011 i w roku 2015.

Michał Szczerba wystartował w wyborach parlamentarnych w roku 2019 z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Został posłem na Sejm IX kadencji. W styczniu 2022 roku został współprzewodniczącym międzyparlamentarnej komisji Ukraina-NATO, która funkcjonuje w ramach Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Michał Szczerba – życie prywatne

Michał Roch Szczerba to syn Kazimierza Szczerby, który jest dwukrotnym medalistą olimpijskim w boksie.

Michał Szczerba był członkiem katolickiej organizacji Zakon Rycerzy Kolumba, czyli rzymskokatolickiej organizacji świeckiej, posiadającej charakter charytatywny. W roku 2011 Michał Szczerba został zaś odznaczony gruzińskim Orderem Honoru.

Michał Szczerba - Wiadomości

Michał Szczerba - Wideo