Reklama

Klaudia Jachira

Wtorek, 13 grudnia 2022 (14:39) Aktualizacja Czwartek, 7 września 2023 (11:10)
Klaudia Jachira to z zawodu aktorka lalkarka, YouTuberka, satyryczka, aktywistka i polityk. Posłanka na Sejm IX kadencji.
Klaudia Jachira - najważniejsze informacje
Klaudia Jachira /Polsat News /Polsat News

Klaudia Jachira - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    31.05.1988

  • Miejsce urodzenia:

    Wrocław

  • Kraj urodzenia:

    Polska

Klaudia Jachira - wykształcenie

Klaudia Jachira w roku 2008 została absolwentką Policealnego Studium Aktorskiego “L’Art Studio” w Krakowie. W 2013 roku ukończyła Wydział Lalkarski we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Klaudia Jachira - kariera zawodowa i polityczna

Klaudia Jachira jako aktorka występowała epizodycznie w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: Na Wspólnej, Pierwsza Miłość czy Przyjaciółki. W 2015 roku zagrała małą rolę w rosyjskim filmie wojennym Jedynka.

Jeszcze w tym samym roku kandydowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu z ramienia Nowoczesnej Ryszarda Petru, jednak nie została wybrana. Również w 2015 roku otworzyła kanał na platformie YouTube, gdzie zamieszcza filmy o charakterze satyrycznym - głównie krytykujące rząd Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz polski Kościół.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku została wybrana na posłankę na Sejm IX kadencji.

Klaudia Jachira - życie osobiste

Klaudia Jachira deklaruje, że nie chce mieć dzieci z uwagi na przeludnienie planety. Jest ateistką, dokonała apostazji z Kościoła katolickiego. Działa na rzecz kobiet, m.in. walczy o prawo do bezpiecznej aborcji oraz do finansowania in vitro przez państwo. Istotne są też dla niej działa proekologiczne.

Klaudia Jachira - Wiadomości

Klaudia Jachira - Wideo