Urszula Augustyn - wykształcenie i życie zawodowe
W 1990 roku Urszula Augustyn ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Następnie ponad dekadę była nauczycielką w szkołach podstawowych.
Działała również jako dziennikarka.
Współpracowała z „Gościem Niedzielnym”, portalem Opoka czy Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski. Pisała także do miesięcznika polonijnego w Hanowerze oraz należała do Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” w Tarnowie.
Urszula Augustyn - kariera polityczna
Urszula Augustyn swoją karierę polityczną rozpoczęła w 2005 roku. Wtedy to z listy
Platformy Obywatelskiej wybrana została na posłankę w okręgu tarnowskim. Następnie dwukrotnie otrzymała reelekcję.
W 2014 roku tygodnik „Polityka” wymienił Urszulę Augustyn w gronie 10 najlepszych posłów. Redakcja argumentowała wybór wkładem posłanki w problematykę edukacji w Polsce.
W styczniu 2015 roku wybrana została sekretarzem stanu w
Ministerstwie Edukacji Narodowej. Jej główną funkcją na tym stanowisku było pełnomocnictwo rządu w temacie bezpieczeństwa w szkołach. Zakończyła urzędowanie w listopadzie tego samego roku.
Urszula Augustyn była również zastępczynią przewodniczącego Komisji do Spraw Petycji. Oprócz tego została członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, działała w Komisji Polityki Społecznej oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Następne wybory w 2019 roku dały posłance reelekcję. Otrzymała wtedy ponownie stanowisko zastępczyni wiceprzewodniczącego Komisji do Spraw Petycji. Działała również aktywnie jako członkini Komisji Kultury i Środków Przekazu.
W wyborach parlamentarnych w 2023 r. uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji z listy KO.
Urszula Augustyn - życie prywatne
Urszula Augustyn urodziła się 1 września 1964 roku w Tarnowie. Jest córką Henryka i Teresy.