Reklama

Urszula Augustyn

Urszula Augustyn / Jacek Domiński/REPORTER /East News
  • Data urodzenia:

    01.09.1964

  • Miejsce urodzenia:

    Tarnów

  • Kraj urodzenia:

    Polska

  • Należy do:

Urszula Augustyn to polska posłanka, pedagog oraz dziennikarka mediów katolickich. W 2015 roku sprawowała urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Związana jest z Platformą Obywatelską.

Urszula Augustyn – wykształcenie i życie zawodowe

W 1990 roku Urszula Augustyn ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Następnie ponad dekadę była nauczycielką w szkołach podstawowych. 

Działała również jako dziennikarka. Współpracowała z „Gościem Niedzielnym”, portalem Opoka czy Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski. Pisała także do miesięcznika polonijnego w Hanowerze oraz należała do Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” w Tarnowie.

Urszula Augustyn – kariera polityczna

Urszula Augustyn swoją karierę polityczną rozpoczęła w 2005 roku. Wtedy to z listy Platformy Obywatelskiej wybrana została na posłankę w okręgu tarnowskim. Następnie dwukrotnie otrzymała reelekcję. W 2014 roku tygodnik „Polityka” wymienił Urszulę Augustyn w gronie 10 najlepszych posłów. Redakcja argumentowała wybór wkładem posłanki w problematykę edukacji w Polsce. 

W styczniu 2015 roku wybrana została sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Jej główną funkcją na tym stanowisku było pełnomocnictwo rządu w temacie bezpieczeństwa w szkołach. Zakończyła urzędowanie w listopadzie tego samego roku. 

Urszula Augustyn była również zastępczynią przewodniczącego Komisji do Spraw Petycji. Oprócz tego została członkinią Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, działała w Komisji Polityki Społecznej oraz w Komisji Kultury i Środków Przekazu. 

Następne wybory w 2019 roku dały posłance reelekcję. Otrzymała wtedy ponownie stanowisko zastępczyni wiceprzewodniczącego Komisji do Spraw Petycji. Działała również aktywnie jako członkini Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Urszula Augustyn – życie prywatne

Urszula Augustyn urodziła się 1 września 1964 roku w Tarnowie. Jest córką Henryka i Teresy.

Wiadomości

Wideo