Reklama

Konrad Berkowicz

Wtorek, 22 listopada 2022 (13:17)AktualizacjaWtorek, 21 maja 2024 (10:51)

Konrad Berkowicz to polski polityk i wiceprezes partii Korwin. W 2019 roku został posłem na Sejm XI kadencji, a następnie w 2023 r. posłem na Sejm X kadencji.

Konrad Berkowicz
Konrad Berkowicz/GRZEGORZ KRZYŻEWSKI/FOTONEWS/Agencja FORUM

Konrad Berkowicz

  • Data urodzenia:27.05.1984
  • Miejsce urodzenia:Kraków
  • Kraj urodzenia:Polska
  • Należy do:

Konrad Berkowicz - wykształcenie

Studiował informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Elektroniki i Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Nie ukończył jednak tego kierunku. W 2018 roku otrzymał ukończył studia licencjackie z filozofii na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w firmie Comarch, a następnie w międzynarodowej agencji interaktywnej.

Konrad Berkowicz - kariera polityczna

W 2005 roku Konrad Berkowicz dołączył do Unii Polityki Realnej. Od tamtej pory bezskutecznie próbował kandydować do Sejmu czy Parlamentu Europejskiego. Był rzecznikiem Janusza Korwin-Mikkego w kampanii prezydenckiej w 2015 roku. W tym samym roku został członkiem partii KORWiN, gdzie objął funkcję wiceprezesa. 

Uzyskał mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 2019 roku. Startował wtedy z listy Konfederacji Wolność i Niepodległość. W maju 2022 roku mianowano go wiceprzewodniczącym koła poselskiego Konfederacji.

W wyborach parlamentarnych w 2023 r. uzyskał mandat posła na Sejm X kadencji z listy Konfederacji.

Został kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Konfederacja na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024.

Konrad Berkowicz - życie prywatne

Konrad Berkowicz urodził się 27 maja 1984 roku w Krakowie. Wychowywał się jednak w Trzcinicy koło Jasła.

Konrad Berkowicz - Wiadomości

Piątek, 26 kwietnia 2024 (18:08)
Do Parlamentu Europejskiego w nadchodzących wyborach z list Konfederacji będzie kandydował Grzegorz Braun - dowiedziała się Interia. Ma startować z drugiego miejsca w Małopolsce. - Będę miał...
Środa, 24 maja 2023 (13:32)
Konrad Berkowicz odpowie przed Komisją Etyki Poselskiej. Poseł Konfederacji pod pretekstem interwencji poselskiej wszedł na teren krakowskiego miasteczka akademickiego i - jak twierdzi -...

Konrad Berkowicz - Wideo