Reklama

Magdalena Filipek-Sobczak

Środa, 17 stycznia 2024 (10:40)AktualizacjaŚroda, 17 stycznia 2024 (10:54)

Magdalena Filipek-Sobczak - prawniczka i działaczka samorządowa, posłanka na Sejm X kadencji.

Magdalena Filipek-Sobczak
Magdalena Filipek-Sobczak/Michal Zebrowski/East News

Magdalena Filipek-Sobczak

Magdalena Filipek-Sobczak - wykształcenie

Magdalena Filipek-Sobczak ukończyła studia magisterskie z zakresu prawa i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jest również absolwentką studiów MBA na Politechnice Lubelskiej.

Magdalena Filipek-Sobczak - kariera zawodowa

Magdalena Filipek-Sobczak pracowała jako koordynatorka i rzeczniczka prasowa w Lubelskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy (OHP). Pełniła również funkcję dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. 

W 2022 roku została wicedyrektorką departamentu inwestycji w państwowej spółce PGE Dystrybucja, a następnie dyrektorką lubelskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Magdalena Filipek-Sobczak - kariera polityczna

Magdalena Filipek-Sobczak jest członkinią Prawa i Sprawiedliwości

W wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia kandydowała do Sejmiku Województwa Lubelskiego. W 2022 roku została jednak radną wojewódzką, obejmując mandat po zmarłym Zdzisławie Podkańskim.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku została wybrana do Sejmu X kadencji. Była "trójką" na liście PiS do Sejmu z okręgu nr 6. Uzyskała 10 480 głosów. "Jedynką" w tym okręgu był Przemysław Czarnek.

Magdalena Filipek-Sobczak - życie prywatne

Magdalena Filipek-Sobczak urodziła się 7 września 1983 roku w Lublinie.

Magdalena Filipek-Sobczak - Wiadomości

Czwartek, 19 października 2023 (11:08)
Zwycięzcą październikowych wyborów parlamentarnych zostało Prawo i Sprawiedliwość, jednak to partie opozycji demokratycznej mają największe szanse na utworzenie rządu. Interia publikuje pełną listę...
Wtorek, 17 października 2023 (13:43)
Prawo i Sprawiedliwość zostało zwycięzcą wyborów parlamentarnych i do Sejmu wprowadzi 194 reprezentantów. Koalicja Obywatelska uzyskała 157 mandatów, Trzecia Droga 65, Nowa Lewica 26, a...
Sobota, 2 września 2023 (11:55)
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w sobotę kandydatów na swoich listach wyborczych. - Jesteśmy jedną wielką drużyną - podkreślił Zbigniew Ziobro, który rozpoczął prezentację w siedzibie partii...