Reklama

Reklama

Paweł Kukiz

/Andrzej Lange /PAP

Paweł Kukiz urodził się 24 czerwca 1963 roku w Paczkowie. To polski polityk i muzyk - były lider zespołu Piersi. Lider ugrupowania i przewodniczący Klubu Poselskiego Kukiz’15.

Paweł Kukiz ma wykształcenie średnie. Z zawodu jest muzykiem. W Niemodlinie ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Nie ukończył żadnego z tych kierunków.

Paweł Kukiz - kariera artystyczna

Paweł Kukiz był liderem zespołu Piersi w latach 1984-2013. Muzyczna działalność Kukiza związana była również ze współpracą z Janem Borysewiczem i Maciejem Maleńczukiem.

Paweł Kukiz - kariera polityczna

W 2005 r. rozpoczął karierę polityczną. Podczas pierwszych wyborów prezydenckich należał do honorowego komitetu poparcia Donalda Tuska, a w latach 2006-2007 wspierał kampanię samorządową Hanny Gronkiewicz-Waltz.

W wyborach prezydenckich w 2015 roku zajął trzecie miejsce spośród jedenastu kandydatów. Otrzymał 3 099 079 głosów, uzyskując 20,8 proc. poparcia. W lipcu 2015 r. powołał KWW Kukiz’15.

Paweł Kukiz - życie prywatne

Paweł Kukiz od 1991 r. jest żonaty z Małgorzatą Kukiz. Wychowują trzy córki - Julię, Polę i Hannę.

Wiadomości

Wideo