Reklama

Paweł Szrot

Wtorek, 31 października 2023 (12:39)AktualizacjaPiątek, 7 czerwca 2024 (17:50)

Paweł Szrot to polski polityk, urzędnik państwowy oraz działacz partyjny. Od 2009 był sekretarzem sztabu kilkunastu kampanii wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. W 2020 roku Andrzej Duda mianował go sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. W 2021 r. został szefem Gabinetu Prezydenta RP.

Paweł Szrot
Paweł Szrot/Mateusz Włodarczyk/Agencja FORUM

Paweł Szrot

Paweł Szrot - wykształcenie

Paweł Szrot uczęszczał do III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku. 

W 1999 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Paweł Szrot - kariera polityczna

Paweł Szrot w 2002 roku został dyrektorem biura poselskiego i senatorskiego Krzysztofa Jurgiela w Białymstoku. Od tamtej pory współpracował z partią Prawo i Sprawiedliwość. Trzy lata później Paweł Szrot został asystentem Krzysztofa Jurgiela,, który otrzymał stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza.

W 2006 r. Paweł Szrot rozpoczął pracę jako dyrektor sekretariatu ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Przemysława Gosiewskiego, ówczesnego wicepremiera. 

W 2007 roku został powołany tymczasowo na stanowisko dyrektora generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym samym czasie został wicedyrektorem Biura Klubu Parlamentarnego PiS.

W czasie wyborów prezydenckich w 2015 r. Paweł Szrot pełnił funkcję sekretarza sztabu kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. Wybory zakończyły się zwycięstwem Andrzeja Dudy. 

Kilka miesięcy Paweł Szrot został później powołany go na sekretarza stanu w Kancelarii Premiera za kadencji premier Beaty Szydło. W latach 2016-2020 Paweł Szrot pełnił funkcję zastępcy szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tym czasie Beata Szydło zrezygnowała ze stanowiska premiera, a w 2017 roku został nim Mateusz Morawiecki.

W 2020 r. prezydent Andrzej Duda powołał Pawła Szrota na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, a w 2021 r. na stanowisko szefa swojego gabinetu, gdzie zastąpił on Krzysztofa Szczerskiego, którego mianowano pełnomocnikiem ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta.

Paweł Szrot wystartował w wyborach parlamentarnych 2023. Znajdował się na pierwszym miejscu listy Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 4. Uzyskał mandat do Sejmu, zdobywając 20 214 głosów, co dało mu drugie miejsce pod względem liczby oddanych głosów na liście PiS. Pierwsze zajął Łukasz Schreiber, na którego zagłosowało 44 413 osób.

Został kandydatem Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024.

Paweł Szrot - życie prywatne

Paweł Szrot jest żonaty, ma córkę

Paweł Szrot - Wiadomości

Niedziela, 14 stycznia 2024 (18:49)
- Nie można z bohatera zrobić przestępcy - powiedziała Barbara Kamińska w trakcie protestu przed zakładem karnym, gdzie przebywa obecnie jej mąż Mariusz Kamiński. W niedzielę o godz. 18 rozpoczęły...
Niedziela, 24 grudnia 2023 (07:55)
W budynku Polskiej Agencji Prasowej doszło do przepychanki między Antonim Macierewiczem a pracownikiem. Poseł PiS nalegał, aby ten pokazał dokumenty, jednak nie wystarczyło mu to, że wylegitymował...
Poniedziałek, 11 grudnia 2023 (21:43)
Donald Tusk zdobył 248 głosów poparcia i tym samym został wybrany przez Sejm na premiera. W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których politycy - nie tylko z Polski - składają liderowi KO...

Paweł Szrot - Wideo