Reklama

Ryszard Wilk

Czwartek, 11 stycznia 2024 (09:50)AktualizacjaWtorek, 21 maja 2024 (10:57)

Ryszard Wilk to polski polityk i przedsiębiorca. Jest posłem na Sejm X kadencji. Należy do partii Nowa Nadzieja, zrzeszonej w Konfederacji.

Ryszard Wilk
Ryszard Wilk/Piotr Molecki/East News

Ryszard Wilk

  • Data urodzenia:24.03.1987
  • Miejsce urodzenia:Krynica-Zdrój
  • Kraj urodzenia:Polska
  • Należy do:

Ryszard Jakub Wilk - wykształcenie i kariera zawodowa

Ryszard Wilk ma wykształcenie wyższe. W 2015 roku ukończył studia inżynierskie w zakresie geodezji i kartografii ze specjalizacją wycena nieruchomości na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Od 2009 roku prowadzi własną działalność gospodarczą pod nazwą Lupus, zajmującą się usługami audio i wideo. Działalność ta została zawieszona w związku z wyborem do Sejmu RP w październiku 2023 roku.

Ryszard Jakub Wilk - kariera polityczna

Ryszard Wilk od 2016 roku jest członkiem partii Nowa Nadzieja (do początku 2023 roku partia nosiła nazwę KORWiN). Partia ta jest zrzeszona w Konfederacji Wolność i Niepodległość. W 2021 roku Ryszard Wilk został liderem struktur Konfederacji na Sądecczyźnie. Obecnie jest członkiem Rady Krajowej Nowej Nadziei.

Ryszard Wilk dwukrotnie ubiegał się o mandat posła. Po raz pierwszy i bez sukcesu w 2019 roku. Wystartował w swoim rodzimym okręgu - nowosądeckim. Zdobył 2778 głosów, co dało mu drugi wynik na liście, ale nie dało szansy na miejsce w Sejmie.

W wyborach parlamentarnych 2023 roku Ryszard Wilk był liderem listy Konfederacji w okręgu nowosądeckim. Dzięki poparciu 19 374 osób został posłem na Sejm X kadencji. Ryszard Wilk jest członkiem trzech komisji sejmowych: Komisji ds. Kontroli Państwowej, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Zasiada także w czterech zespołach parlamentarnych: ds. obrony kierowców, którego jest wiceprzewodniczącym, ds. opieki okołoporodowej, ds. światowej organizacji zdrowia oraz ds. wsparcia i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, którego jest wiceprzewodniczącym.

Został kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Konfederacja na wybory do Parlamentu Europejskiego 2024.

Ryszard Jakub Wilk - życie prywatne


Ryszard Wilk mieszka w Białej Niżnej. Jest ojcem dwojga dzieci - córki i syna.

Od wielu lat Ryszard Wilk jest ratownikiem WOPR.

Ryszard Wilk - Wiadomości

Wtorek, 14 listopada 2023 (16:33)
Minutą ciszy rozpoczął się drugi dzień pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji. Zgodnie z harmonogramem izba niższa zajęła się m.in. wyborem posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dotychczasowa...
Czwartek, 19 października 2023 (11:08)
Zwycięzcą październikowych wyborów parlamentarnych zostało Prawo i Sprawiedliwość, jednak to partie opozycji demokratycznej mają największe szanse na utworzenie rządu. Interia publikuje pełną listę...
Wtorek, 17 października 2023 (13:43)
Prawo i Sprawiedliwość zostało zwycięzcą wyborów parlamentarnych i do Sejmu wprowadzi 194 reprezentantów. Koalicja Obywatelska uzyskała 157 mandatów, Trzecia Droga 65, Nowa Lewica 26, a...