Reklama

Izabela Bodnar

Piątek, 1 grudnia 2023 (16:00)AktualizacjaWtorek, 9 kwietnia 2024 (08:26)

Izabela Anna Bodnar to polska polityk, ekonomistka, a także menadżerka. Posłanka na Sejm X kadencji.

Izabela Bodnar podczas poselskiego ślubowania
Izabela Bodnar podczas poselskiego ślubowania/Piotr Molecki/East News

Izabela Bodnar

  • Data urodzenia:13.02.1975
  • Miejsce urodzenia:Lubliniec
  • Kraj urodzenia:Polska
  • Należy do:

Izabela Bodnar - wykształcenie i kariera zawodowa

W 1996 Izabela Bodnar ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu. W 2000 roku skończyła studia licencjackie na kierunku bankowość i finanse w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Dwa lata później uzyskała dyplom magistra finansów przedsiębiorstw na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Po studiach podjęła pracę w banku Credit Agricole, gdzie od 2010 roku, przez sześć lat pełniła funkcję dyrektorki departamentu. Następnie była dyrektorem w spółkach prawa handlowego.

Poza pracą zawodową Izabela Bodnar zawsze angażowała się w działalność społeczną. W 2022 roku zainicjowała utworzenie Fundacji "Wroc ma Moc", działającej na rzecz mieszkańców Wrocławia i okolic. Objęła tam funkcję prezeski zarządu. Fundacja, pod jej kierownictwem, zaangażowała się aktywnie w organizację pomocy dla uchodźców wojennych i ludności cywilnej podczas inwazji Rosji na Ukrainę.

Izabela Bodnar - kariera polityczna

Izabela Bodnar wstąpiła do partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

W 2023 roku wystartowała w wyborach parlamentarnych z trzeciego miejsca na liście Trzeciej Drogi i uzyskała mandat posła na Sejm X kadencji. Kandydowała w okręgu wrocławskim, gdzie uzyskała 26 404 głosy.

W wyborach samorządowych w 2024 r. Izabela Bodnar startowała na urząd prezydenta Wrocławia. Przeszła do drugiej tury, gdzie ma się zmierzyć z urzędującym prezydentem Jackiem Sutrykiem.

Izabela Bodnar - wyróżnienia

 Jej działalność społeczna została w 2022 rokudoceniona nominacją w plebiscycie Wrocławianka Roku.

Izabela Bodnar - życie prywatne

Izabela Bodnar ma męża i troje dzieci

W wolnym czasie podróżuje i chętnie organizuje dalekie wyprawy. Pasjonuje się sportami wodnymi i żeglarstwem, ma także patent sternika motorowodnego.

Izabela Bodnar - Wiadomości

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 (02:24)
Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 proc. obwodów głosowania przekazała ostateczne dane za drugą turę wyborów prezydenckich. Interia publikuje wyniki z dziewięciu miast wojewódzkich.
Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 (00:58)
Chociaż w drugiej turze wyborów we Wrocławiu Jacek Sutryk zdeklasował swoją rywalkę Izabelę Bodnar, w KO słychać głosy niezadowolenia. Powód? Mizerna frekwencja na poziomie 36,7 proc. - Jeśli...

Izabela Bodnar - Wideo