W 1977 r. ukończył Technikum Budowlano-Drogowe w Pile.
Krzysztof Czarnecki - działalność samorządowa
W latach 90. XX w. został wybrany na radnego gminy miejsko-wiejskiej Trzcianka (woj. wielkopolskie). W latach 1994-1998 Krzysztof Czarnecki był członkiem zarządu gminy. W 2010 r. bez rezultatu ubiegał się o stanowisko burmistrza Trzcianki. W tym samym roku otrzymał ponownie mandat radnego tego miasta.
W 2013 r. Krzysztof Czarnecki wygrał wybory na urząd burmistrza Trzcianki przeprowadzone w związku z prawomocnym skazaniem na korupcję poprzedniego burmistrza Marka K., który nie mógł dalej sprawować funkcji. W 2014 r. Krzysztof Czarnecki został wybrany na kolejną kadencję burmistrza.
W 2018 r. również w wyborach samorządowych ponownie startował na stanowisko burmistrza, ale nie został wybrany. Zdobył jednak mandat radnego.
W 2018 r. został członkiem zarządu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.
Krzysztof Czarnecki - działalność polityczna
Swoją działalność polityczną zaczynał w
Porozumieniu Centrum. Następnie
został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2005 r.
uzyskał mandat poselski, startując w wyborach jako kandydat PiS w okręgu pilskim. W 2007 r. bezskutecznie ubiegał się o poselską reelekcję. W 2019 r. został
ponownie wybrany do Sejmu.
Krzysztof Czarnecki - kontrowersje
Dziennikarze Onetu ujawnili, że Krzysztof Czarnecki w trakcie swojej akcji wyborczej mógł organizować darmowe pikniki rodzinne oraz koncerty disco polo, aby przyciągnąć wyborców. Według tych doniesień, za organizację imprez odpowiedzialne miało być stowarzyszenie prowadzone przez znajomego Krzysztofa Czarneckiego, a wydarzenia miały być finansowane ze środków publicznych.
W artykule zaznaczono również, że posiłki na piknikach przygotowywały Koła Gospodyń Wiejskich, a część dofinansowania na nie pochodzić miała z Lasów Państwowych.
Poseł Krzysztof Czarnecki nie ustosunkował się do tych zarzutów.
Krzysztof Czarnecki - życie prywatne
Krzysztof Czarnecki jest żonaty. W 2023 r. obchodził z żoną 39. rocznicę ślubu.