Reklama

Małgorzata Wassermann

Małgorzata Wassermann /123RF/PICSEL
  • Data urodzenia:

    16.03.1978

  • Miejsce urodzenia:

    Kraków

  • Kraj urodzenia:

    Polska

Małgorzata Wassermann to polska polityk i adwokat. Posłanka na Sejm VIII i IX kadencji. Jest córką Zbigniewa Wassermanna, polskiego polityka, który zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Małgorzata Wassermann – wykształcenie

Małgorzata Wassermann ma wyższe wykształcenie. W roku 2002 uzyskała tytuł magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po studiach odbyła aplikację adwokacką. Gdy uzyskała uprawnienia zawodowe, zaczęła pracę jako adwokatka w prywatnej kancelarii adwokackiej w Krakowie.

Małgorzata Wassermann – kariera polityczna

Małgorzata Wassermann wystartowała w wyborach parlamentarnych w roku 2015 jako kandydatka bezpartyjna. Kandydowała z listy Prawa i Sprawiedliwości. Została posłanką na Sejm VIII kadencji. W tym samym roku została zastępcą przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Rok później wybrano ją na przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

W wyborach samorządowych w roku 2018 Małgorzata Wassermann była kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Krakowa. Przeszła do drugiej tury, jednak przegrała z dotychczasowym prezydentem miasta, Jackiem Majchrowskim.

W wyborach parlamentarnych w roku 2019 uzyskała poselską reelekcję i została posłanką na Sejm IX kadencji. Ponownie startowała z listy partii Prawo i Sprawiedliwość.

Małgorzata Wassermann – życie prywatne

Małgorzata Wassermann to córka Zbigniewa Wassermanna i jego żony Haliny. Jej ojciec zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Był polskim politykiem, prawnikiem i prokuratorem oraz posłem na Sejm IV, V i VI kadencji. Małgorzata Ewa Wassermann kwestionowała publicznie ustalenia śledztwa, prowadzonego w sprawie katastrofy. Jest współautorką książki „Zamach na prawdę”, wydanej w 2015 roku i książki „Repolonizacja Polski”, wydanej w 2016 roku.

Wiadomości

Wideo