Reklama

Adam Szłapka

Poniedziałek, 5 grudnia 2022 (23:47) Aktualizacja Czwartek, 7 września 2023 (15:07)
Adam Szłapka to polski polityk, poseł na Sejm VIII i IX kadencji. Z wykształcenia politolog. Od 2019 roku przewodniczący partii politycznej Nowoczesna.
Adam Szłapka - najważniejsze informacje
Adam Szłapka / Andrzej Iwanczuk /East News

Adam Szłapka - najważniejsze informacje

  • Data urodzenia:

    06.12.1984

  • Miejsce urodzenia:

    Kościan

  • Kraj urodzenia:

    Polska

Adam Szłapka - wykształcenie

Adam Szłapka ma wykształcenie wyższe. W roku 2008 uzyskał tytuł magistra politologii na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podjął również studia podyplomowe, kończąc Studium Polityki Zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Adam Szłapka - kariera polityczna

Adam Szłapka zaczynał swoją działalność polityczną w Stowarzyszeniu Młode Centrum, czyli w młodzieżówce Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Po przekształceniu stowarzyszenia był też członkiem Projektu: Polska. Był sekretarzem generalnym zarówno pierwszej, jak i drugiej organizacji. Koordynował również realizację edukacyjnych projektów czy inicjatyw społecznych o charakterze ogólnopolskim.

W latach 2006-2010 zasiadał w Radzie Miasta Kościan, jako reprezentant Samorządowego Forum Demokratycznego. Nie udało mu się jednak uzyskać ponownego wyboru w wyborach samorządowych w 2010 r.

Od 2011 do 2015 roku pracował jako ekspert w Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Odpowiadał za różne projekty społeczne.

W 2015 r. został sekretarzem generalnym partii politycznej Nowoczesna Ryszarda Petru. W tym samym roku dostał się do Sejmu VIII kadencji, po udanym starcie w wyborach parlamentarnych. Został członkiem Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych

Startował też w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019 r. i uzyskał reelekcję. Jako członek Nowoczesnej kandydował z listy klubu parlamentarnego Koalicja Obywatelska

W listopadzie tego samego roku został przewodniczącym Nowoczesnej, po tym, jak rezygnację z pełnienia tej funkcji złożyła Katarzyna Lubnauer.

Adam Szłapka - życie prywatne

Adam Szłapka jest żonaty.

Adam Szłapka - Wiadomości

Adam Szłapka - Wideo