Reklama

Jacek Sasin

Poniedziałek, 13 czerwca 2022 (10:24) Aktualizacja Wtorek, 25 kwietnia 2023 (14:22)
Jacek Sasin jest polskim politykiem oraz urzędnikiem samorządowym.
Jacek Sasin - najważniejsze informacje
Jacek Robert Sasin /Zbyszek Kaczmarek/REPORTER /East News

Jacek Sasin - najważniejsze informacje

Jacek Robert Sasin urodził się 6 listopada 1969 roku w Warszawie (woj. mazowieckie). Jest politykiem oraz urzędnikiem samorządowym. Ojciec, Wojciech, był tokarzem. Matka natomiast, Irena, pracownicą biurową. W 1988 roku rozpoczął studia na kierunku historycznym na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł magistra zdobył 10 lat później. W trakcie studiów rozpoczął pracę w Fundacji ”Polsko-Niemieckie Pojednanie”, a w 2004 rozpoczął karierę w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. 

W 2006 roku Jacek Sasin objął stanowisko pierwszego wicewojedowy mazowieckiego. Rok później mianowano go na wojewodę. W tym samym okresie kandydował do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W grudniu 2007 został doradcą prezydenta, Lecha Kaczyńskiego. Dwa lata później miano go zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP, lecz w 2009 sam zrezygnował ze stanowiska. W 2011 roku z ramienia PiSu wybrano go do wyborów parlamentarnych, w których uzyskał mandat poselski. 

W styczniu 2018 roku Jacek Sasin powołany został na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów. W połowie roku mianowano go prezesem Rady Ministrów. W listopadzie 2019 roku powołano go na wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych. W 2021 roku Najwyższa Izba Kontroli złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez Jacka Sasina przestępstwa. Dotyczyło ono przygotowania korespondencyjnych wyborów prezydenckich w 2020 roku. 

Prywatnie żonaty. Ze związku małżeńskiego posiada syna Radosława i mieszka w Ząbkach. Wystąpił w filmie dokumentalnym pt. Mgła, który opowiada o katastrofie smoleńskiej. Jest honorowym członkiem licznych stowarzyszeń i organizacji kombatanckich. W Internecie po sytuacji z wyborami prezydenckimi z 2020 na cześć Jacka Sasina powstała nowa jednostka. Według internautów 1 sasin wynosi 70 000 000 złotych

Temat Jacek Sasin znajdziesz również w serwisie:

Jacek Sasin - Wiadomości

Jacek Sasin - Wideo