Następnie od 2011 r. pracował m.in. w spółce Grupa Kęty S.A. oraz jako kierownik działu sprzedaży. W 2014 r. był menedżerem w Opolskim Budowlanym Centrum Biznesu, a w 2015 r. pracował jako kierownik pływalni Wodna Nuta w Opolu.
Witold Zembaczyński - kariera samorządowa i polityczna
Witold Zembaczyński był działaczem w Platformie Obywatelskiej. W 2014 r. został wybrany na radnego Opola, startując z komitetu wyborczego Arkadiusza Wiśniewskiego. Następnie był przewodniczącym klubu radnych tego ugrupowania. Witold Zembaczyński pełnił też funkcję wiceprezesa i prezesa w Stowarzyszeniu "Opole na Tak".
W 2015 r.
Witold Zembaczyński startował z powodzeniem
w wyborach parlamentarnych z okręgu opolskiego z listy
Nowoczesnej. W 2016 r. został członkiem
komisji śledczej do spraw Amber Gold. Zasiadał również w komisji ustawodawczej.
W styczniu 2018 r. Zembaczyński został wiceprzewodniczącym Nowoczesnej.
W wyborach parlamentarnych w 2019 r.
zdobył poselską reelekcję, kandydując do Sejmu z okręgu opolskiego z listy
Koalicji Obywatelskiej. Uzyskał wtedy rekordowy wynik w okręgu opolskim - 40 tysięcy głosów.
W 2023 r. po raz trzeci zdobył mandat poselski. Został posłem X kadencji Sejmu.
Witold Zembaczyński - pomoc Ukrainie
Po wybuchu wojny w Ukrainie Zembaczyński zaangażował się w działalność humanitarną na rzecz Ukraińców. Wyjeżdżał na Ukrainę z pomocą humanitarną, a w drodze powrotnej zabierał ze sobą uchodźców. Uczestniczył w zorganizowaniu ewakuacji około tysiąca Ukraińców.
W 2023 r. był uczestnikiem misji pomocowej, w ramach której do Bachmutu dostarczono m.in. kilkanaście dronów rozpoznawczych. Zembaczyński został odznaczony medalem "Honor Gloria" przez Radę Najwyższą Ukrainy.
Witold Zembaczyński - życie prywatne
Witold Zembaczyński jest synem Ryszarda Zembaczyńskiego - wojewody opolskiego i prezydenta Opola.
W 2004 r. zdobył rekord Polski w nurkowaniu technicznym w obiegu zamkniętym. Był uczestnikiem różnych ekspedycji nurkowych, w tym pierwszej ekspedycji nurkowej do wraku niemieckiego transportowca "General von Steuben".