Reklama

Magdalena Sroka

Piątek, 5 kwietnia 2024 (15:36)AktualizacjaPoniedziałek, 22 kwietnia 2024 (11:33)

Magdalena Sroka jest policjantką i działaczką samorządową. Posłanka na Sejm IX i X kadencji, w latach 2022-2023 była prezeską partii Porozumienie.

/Filip Naumienko/Reporter

Magdalena Sroka

Magdalena Sroka - wykształcenie

W 2003 roku Magdalena Sroka ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Trzy lata później skończyła na Uniwersytecie Gdańskim studia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.  W 2019 roku ukończyła studia Executive Master of Business Administration. Ukończyła również studia oficerskie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Magdalena Sroka ma uprawnienia instruktora sportu, policyjnego negocjatora i ratownika WOPR.

Magdalena Sroka - kariera zawodowa i działalność społeczna

Zawodowo była związana z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku, gdzie awansowała do stopnia nadkomisarza.

Magdalena Sroka ma 15-letnie doświadczenie z dziedziny bezpieczeństwa, wynikające z zaangażowania zawodowego i społecznego oraz pracy w instytucjach administracji rządowej i samorządowej.

Zajmowała się m.in. zabezpieczaniem imprez masowych oraz wizyt na terenie województwa pomorskiego najważniejszych osób w państwie, m.in. prezydenta RP. 

Od wielu lat realizuje programy edukacyjno-szkoleniowe skierowane do dzieci i młodzieży, a także kobiet i seniorów.

Magdalena Sroka - kariera polityczna

W 2018 roku Magdalena Sroka z sukcesem kandydowała na radną sejmiku Województwa Pomorskiego jako przedstawicielka Porozumienia z listy Prawa i Sprawiedliwości. W raz z otrzymaniem mandatu zrezygnowała ze służby w policji. Następnie została wiceprzewodniczącą samorządu terytorialnego i bezpieczeństwa publicznego. 

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku została posłanką na Sejm IX kadencji zdobywając 9349 głosów. Rok później została rzeczniczką prasową partii Porozumienia. W 2021 r. w wyniku różnicy zdań w kierownictwie partii Porozumienie, Magdalena Sroka poparła prezesa Jarosława Gowina. 

Kilka miesięcy później została wiceprezeską ugrupowania, by później założyć nowe koło parlamentarne po odejściu Porozumienia z klubu PiS i koalicji.  Pod koniec 2022 r., została wybrana na prezeskę Porozumienia, po tym jak Jarosław Gowin złożył swoją rezygnację.  Następnie zrezygnowała z członkostwa w Porozumieniu.
 
W wyborach parlamentarnych w 2023 roku po raz drugi została posłanką na Sejm kandydując z ramienia koalicji Trzeciej Drogi

W Sejmie X kadencji została wiceprzewodniczącą Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz członkinią Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W styczniu 2024 powołana na przewodniczącą sejmowej komisji śledczej ds. wykorzystania oprogramowania Pegasus. 

Magdalena Sroka - życie prywatne

Magdalena Joanna Sroka, z domu Wolter,  jest córką  Eugeniusza i Barbary. Jest żoną Mateusza i mamą Kuby.
Temat Magdalena Sroka znajdziesz również w serwisie: Film

Magdalena Sroka - Wiadomości

Czwartek, 4 lipca 2024 (18:21)
Jarosław Kaczyński będzie musiał zapłacić karę grzywny za niezłożenie przez siebie przysięgi w pełnej jej treści na początku przesłuchania. Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie...
Wtorek, 2 lipca 2024 (10:40)
Michał Wójcik z Suwerennej Polski ujawnił nowe informacje na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry. - To człowiek, który ma wyciętą krtań, wycięte węzły chłonne, ma wyciętą część żołądka, żołądek ma...
Sobota, 23 marca 2024 (09:36)
Jak wypadł Jarosław Kaczyński podczas zeznań przed komisją ds. Pegasusa? Pozytywne zdanie na temat wystąpienia prezesa PiS ma 19,4 proc. uczestników sondażu SW Research, negatywne natomiast - 42,1...

Magdalena Sroka - Wideo

Czwartek, 15 grudnia 2022 (11:45)
"Nie wiem, jak ta ustawa będzie wyglądała. Nie wierzę PiS-owi, PiS zmienia zdanie" - mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Magdalena Sroka - prezes Porozumienia - pytana, czy poprze najnowszą...