Reklama

Reklama

Rafał Bochenek

Rafał Bochenek /Wojciech Olkusnik/East News /East News
  • Data urodzenia:

    14.08.1986

  • Miejsce urodzenia:

    Kraków

  • Kraj urodzenia:

    Polska

Rafał Bochenek to polski samorządowiec i polityk. Były rzecznik prasowy Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przewodniczący sejmiku małopolskiego. Z wykształcenia prawnik.

Rafał Bochenek – wykształcenie

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tuż po zakończeniu studiów odbył aplikację notarialną. Dwa lata działał dla TVP3 Kraków jako prezenter pogody oraz konferansjer. W latach 2006-2014 był radnym Wieliczki.

Rafał Bochenek – kariera polityczna

Prowadził konwencje i wieczory wyborcze Andrzeja Dudy w 2015 roku. Rok później wybrano go na rzecznika prasowego Beaty Szydło oraz na doradcę w gabinecie prezesa Rady Ministrów. Działalność na arenie krajowej spowodowała wygaszenie jego mandatu radnego powiatu wielickiego. 

W 2017 roku został podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, co spowodowało zakończenie jego pracy w gabinecie prezesa Rady Ministrów. Z końcem roku odwołano go z funkcji rzecznika prasowego rządu. Z czasem otrzymał stanowisko wiceprzewodniczącego Komitetu Społecznego Rady Ministrów. 

Marzec 2018 roku przyniósł kolejne zmiany w karierze Rafała Bochenka. Wtedy to Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję ze stanowiska podsekretarza stanu. W tym samym miesiącu został wybrany na pełnomocnika ministra środowiska ds. organizacji sesji międzynarodowych negocjacji klimatycznych COP24. Zakończył pracę na tej funkcji w lutym 2019. Miesiąc później mianowano go dyrektorem PGNiG. W roku 2019 otrzymał również kolejny mandat poselski na kolejną kadencję.

Rafał Bochenek – życie prywatne

Rafał Bochenek urodził się 14 sierpnia 1986 roku w Krakowie. Wychowywał się w miejscowości Strumiany. Jest synem Roberta i Danuty.

Wiadomości