Spór o Sąd Najwyższy w Sejmie [na żywo, część II]

Aktualizacja
emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Udostępnij

Po wtorkowej awanturze w Sejmie i emocjonalnym przemówieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w środę o godz. 10.00 Sejm wznowił obrady. Posłowie zadecydowali o skierowaniu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym do prac w komisji sprawiedliwości. Protesty przeciw reformie sądownictwa trwają w Warszawie i innych miastach Polski. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

W czasie emocjonalnego wystąpienia Kamili Gasiuk-Pihowicz posłowie opozycji otoczyli miejsce Jarosława Kaczyńskiego. Zajście nagrywała Kinga Gajewska z PO. W tym czasie podszedł do niej Dominik Tarczyński z PiS, który chciał jej wyrwać telefon.
W czasie emocjonalnego wystąpienia Kamili Gasiuk-Pihowicz posłowie opozycji otoczyli miejsce Jarosława Kaczyńskiego. Zajście nagrywała Kinga Gajewska z PO. W tym czasie podszedł do niej Dominik Tarczyński z PiS, który chciał jej wyrwać telefon.Krystian MajAgencja FORUM

To druga część naszej relacji. Pierwsza część znajduje się tutaj

Uwaga - relacja nie odświeża się automatycznie19:55- Jeśli prezes Kaczyński nie przeprosi, każdy poseł będzie miał prawo mówienia o "mordach" - mówi w "Faktach po faktach" były prezydent Bronisław Komorowski. - Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę - dodaje.19:45

PO i Nowoczesna zgłosiły łącznie 1300 poprawek do ustawy:

19:41Andżelika Możdżanowska opuszcza szeregi PSL:

19:36 

"Nie służy dialogowi wskazywanie przez Komisję z kim z rządu chce rozmawiać i wyznaczania ultymatywnych terminów na przesłuchania konstytucyjnych ministrów w Brukseli. Podtrzymujemy wcześniejsze deklaracje o gotowości do zapoznania przedstawicieli Komisji Europejskiej ze wszystkimi aspektami procesu legislacyjnego zmierzającego do reformy wymiaru sprawiedliwości" - oświadczyło MSZ w odpowiedzi na dzisiejszą konferencję Fransa Timmermansa.

19:33- Prezydent wczoraj apelował, aby przy tej ustawie kierować się rozwagą, mądrością i spokojem - mówił na antenie TVN24 Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Dudy. 19:28

19:25Zagraniczne media na bieżąco informują o sytuacji w Polsce. "Guardian" pisze o słowach Timmermansa i o groźbie uruchomienia przeciwko Polsce art 7. Traktatu o UE.

19:16Tymczasem sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka opowiedziała się w środę za projektem nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji. Projekt jest wykonaniem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r. ws. opłaty za opróżnienie lokalu mieszkalnego.

19:06

19:00

Reakcja wiceszefa KE Fransa Timmermansa to działania niezasadne i nieusprawiedliwione, gdyż proces reformy polskiego sądownictwa dopiero się rozpoczął; jest to działanie przedwczesne, nie ma tu miejsca na "osobistą misję" wiceszefa KE - oświadczyło w środę MSZ.

Resort zapewnił, że Polska jest gotowa prowadzić dialog z Komisją Europejską z poszanowaniem zasad suwerenności państwa członkowskiego UE.

18:50

Rzecznik rządu Niemiec Steffen Seibert powiedział w środę w Berlinie, że tematem rozmowy telefonicznej kanclerz Angeli Merkel z prezydentem Andrzejem Dudą były oprócz szczytu G20 w Hamburgu i wizyty Donalda Trumpa w Warszawie zagadnienia dotyczące państwa prawa.

Seibert zaznaczył, że Berlin "z wielką uwagą" obserwuje "całą reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz trwające protesty społeczeństwa obywatelskiego".

18:46

Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz uważa, że z Brukseli płynie głos przyjaciół Polski i polskiej demokracji. Przekonuje, że Komisja Europejska ustami Fransa Timmermansa powiedziała jasno, że działania PiS-u niszczą polską demokrację. "Cała Unia Europejska widzi, jak PiS depcze wspólne wartości, na których zbudowana jest Unia" - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz. 18:40 

Tymczasem sejmowa komisja rozpoczęła prace nad projektem zmian w ustawie o statusie sędziów TK. Dotyczy on doprecyzowania kwalifikacji wymaganych do zajmowania stanowiska sędziego TK oraz kwestii zabezpieczenia społecznego rodzin zmarłych sędziów Trybunału.

18:35

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka "niebawem" rozpocznie prace nad projektem ustawy posłów PiS o Sądzie Najwyższym - poinformował w środę po godzinie 18. szef tej komisji Stanisław Piotrowicz (PiS).

18:27

Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz zwróciła się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o interwencję w sprawie nieskierowania projektu ustawy o SN do konsultacji w RDS. Jak dodała podczas prac nad projektem pomija się konsultacje społeczne.

18:22

Poseł Krzysztof Zaremba złożył w środę do Prokuratury Rejonowej w Szczecinie zawiadomienie o znieważeniu polityków PiS przez porównanie ich do zbrodniarzy hitlerowskich. Sprawa dotyczy plakatu jednego z uczestników manifestacji przeciw reformom sądownictwa.

18:20- Zmiany w systemie sprawiedliwości znoszą niezależność sądów w Polsce i pogłębiają zagrożenie dla rządów prawa - oświadczył wiceszef KE Frans Timmermans, zapowiadając, że w przyszłym tygodniu KE przygotuje procedurę o naruszeniu prawa wobec naszego kraju. Co oznacza taka procedura w praktyce? WYJAŚNIAMY W TYM ARTYKULE.

18:15

18:10- Musimy się zastanowić, czy to autentyczny ruch prezydenta. To może być tylko zagrywka, żeby uspokoić sytuację - mówił na antenie TVN24 rzecznik KRS Waldemar Żurek. 18:05

Publicysta Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z PAP skomentował nocne zdarzenia w Sejmie, które towarzyszyły debacie wokół reformy sądownictwa.

"W czasie wczorajszej, nocnej debaty zderzyły się bardzo wyraźnie dwa modele opozycyjności w Polsce, czyli opozycyjność totalna i opozycyjność merytoryczna. Opozycyjność totalna polega na tym, że cokolwiek zrobi władza, to Grzegorz Schetyna z Ryszardem Petru będą krzyczeć, że to jest stalinizm, faszyzm, wołać na pomoc wojska europejskie i kłaść się Rejtanem w poprzek sali, a jeszcze ich młodsi posłowie będą biegać z komórkami i bobrować w papierach poselskich" - powiedział.

18:00Sejm właśnie rozpoczął rozpatrywanie obywatelskiego projektu ws. minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia.17:54Niewielu wie, ale dziś pod Sejmem odbywa się też protest pracowników medycznych. Prawdopodobnie przy bieżących wydarzeniach nie zyska odpowiedniego wydźwięku.

(fot. ozzpf.pl)PUSTE

17:45Marek Sawicki z PSL mówi Interii o istocie i konsekwencjach proponowanych przez PiS zmian w sądownictwie.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Sawicki (PSL) o istocie i konsekwencjach zmian PiS w sądownictwie (TV Interia)
      Sawicki (PSL) o istocie i konsekwencjach zmian PiS w sądownictwie (TV Interia)TV InteriaTV Interia

      17:40Tymczasem premier Beata Szydło wróciła w środę po południu do kraju z wizyty w Budapeszcie, gdzie szefowie rządów państw Grupy Wyszehradzkiej spotkali się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. 17:34- Cel słuszny, ale zapisy kontrowersyjne - podsumowała projekt ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości Małgorzata Chmiel i zgłosiła wniosek o odrzucenie projektu w całości w pierwszym czytaniu.17:28Apel do prezydenta Andrzeja Dudy wystosowali też przedstawiciele kultury. Podpisało się pod nim ponad 300 osób.

      17:19Komisja sprawiedliwości prawdopodobnie zbierze się o godz. 20. Wszystko przez to, że Biuro Legislacyjne nie nadąża z pracami. Jednocześnie liczba poprawek zgłoszonych do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym wynosi ponad 1300, a nie jak wcześniej informowaliśmy ponad 1000.17:15"Klub PiS opowiedział się w Sejmie w czasie pierwszego czytania projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości za dalszymi, szybkimi pracami nad nim. To główny środek dla zwiększenia dostępności mieszkań pod wynajem" - argumentował poseł PiS Bogdan Rzońca.

      17:11Tak słowa Jarosława Kaczyńskiego skomentował Tadeusz Cymański

      Video Player is loading.
      Current Time 0:00
      Duration -:-
      Loaded: 0%
      Stream Type LIVE
      Remaining Time -:-
       
      1x
        • Chapters
        • descriptions off, selected
        • subtitles off, selected
          reklama
          dzięki reklamie oglądasz za darmo
          Cymański o oskarżeniach Kaczyńskiego względem opozycji (TV Interia)
          Cymański o oskarżeniach Kaczyńskiego względem opozycji (TV Interia)TV InteriaTV Interia

          17:02

          - Sejmowa komisja ustawodawcza opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu uchwały dot. referendum ws. reformy systemu oświaty. Zgodnie z projektem, referendum miałoby się odbyć 17 września 2017 r.

          Za przyjęciem projektu opowiedziało się 10 posłów, 7 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw. O przeprowadzenie referendum 17 września wnioskowała PO. Sprawozdawcę projektu uchwały, posłankę PiS Barbarę Bartuś, wyłoniono w głosowaniu. PO chciało, aby sprawozdawcą był poseł ich klubu Marek Rząsa.

          Przewodniczący komisji Marek Ast (PiS) podkreślił, że komisja przygotowała jedynie projekt referendum ws. reformy edukacji i to Sejm zadecyduje, czy referendum się odbędzie.

          16:51

          RMF FM donosi, że "prezydenckie 3/5 głosów będzie dla Prawa i Sprawiedliwości boleśniejsze niż się wydawało". Posłowie niezależni stawiają partii warunki.

          - Nie będziemy maszynkami do głosowania na usługach Prawa i Sprawiedliwości - mówi Piotr Liroy Marzec, kiedyś z Kukiz’15, dziś niezależny. - Nie poświęcę przyszłości moich dzieci i wszystkich moich sąsiadów dla jakichkolwiek interesów - oświadczył.

          16:47

          Senat przyjął w środę jednogłośnie uchwałę upamiętniającą polskie ofiary zbrodni NKWD z lat 1937-1938. Podkreślił w niej, że "na Państwie Polskim spoczywa obowiązek przywrócenia Ich pamięci społeczeństwu polskiemu i całemu światu".

          Za uchwałą głosowało 87 senatorów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu.

          16:45- Politycznie można działanie prezydenta oceniać jako istotną próbę interwencji, ale tak naprawdę jest to próba iluzoryczna - ocenia konstytucjonalista prof. Marek Mikuli. Ekspert wskazuje, że projekt nowelizacji ustawy o KRS zaproponowany we wtorek przez Andrzeja Dudę jest niekonstytucyjny i wprowadza legislacyjny chaos.Tekst Jolanty Kamińskiej

          16:42

          - Na razie Andrzej Duda zaciągnął hamulec ręczny. Kluczowym pytaniem nie jest teraz to, czy będzie hamulcowym, tylko czy przejmie kierownicę - włączenie się prezydenta do sporu wokół reformy sądownictwa ocenia w rozmowie z Interią dr Jarosław Flis, komentator polityczny i socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

          16:36Tymczasem wczoraj doszło też do innego incydentu. Pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać, jak poseł Tomasz Lenz z Platformy Obywatelskiej popycha Józefa Leśniaka z Prawa i Sprawiedliwości.

          Leśniak zapowiedział, że zgłosi sprawę do sejmowej komisji etyki poselskiej. "Zastanawiam się nad dalszymi krokami, w tym nad złożeniem doniesienia do prokuratury" - dodał.

          "Chcę złożyć zawiadomienie do komisji etyki poselskiej. Uważam, że takie zachowania w polskim Sejmie są niedopuszczalne. Nie mieliśmy z czymś takim nigdy do czynienia. Dochodziło do utarczek słownych, ale nie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której podchodzi jeden poseł do drugiego z tyłu, znienacka i uderza go mocno w plecy, bez żadnego powodu" - powiedział.

          16:30

          Opozycja podczas posiedzenia komisji polityki społecznej złożyła wnioski o wysłuchanie publiczne ws. projektu o Narodowym Instytucie Wolności. Za niedopuszczalne uznała debatowanie o projekcie dot. organizacji pozarządowych bez ich przedstawicieli. Komisja przerwała posiedzenie.

          Podczas posiedzenia komisji wnioski o wysłuchanie publiczne złożyły PO, Nowoczesna i Kukiz'15. Posłowie opozycji podkreślali, że nie można procedować projektu dotyczącego organizacji pozarządowych bez udziału ich przedstawicieli. Uczestnictwo gości w posiedzeniu komisji było niemożliwe ze względu na wprowadzone czasowo ograniczenia, jeśli chodzi o wejście do Sejmu.

          Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że nie ma czasu na wysłuchanie, ustawa powinna być uchwalona szybko, by Instytut mógł zacząć działać jesienią. "My się nie zamykamy na rozmowy i debaty z organizacjami pozarządowymi (...). Gdyby był czas, to ja popierałbym ten postulat, bo im więcej debaty, tym lepiej. (...) Ale z uwagi na konieczność kończenia tego procesu legislacyjnego i jak najszybszego powołania instytucji, która będzie służyła polskim organizacjom pozarządowym, nie ma czasu na to wysłuchanie" - tłumaczył. 16:26Tak poseł PO Marcin Kierwiński zareagował na wczorajsze słowa Jarosława Kaczyńskiego.

          Video Player is loading.
          Current Time 0:00
          Duration -:-
          Loaded: 0%
          Stream Type LIVE
          Remaining Time -:-
           
          1x
            • Chapters
            • descriptions off, selected
            • subtitles off, selected
              reklama
              dzięki reklamie oglądasz za darmo
              Kierwiński o Kaczyńskim: Polski Sejm nie widział takich skandalicznych wypowiedzi (TV Interia)
              Kierwiński o Kaczyńskim: Polski Sejm nie widział takich skandalicznych wypowiedzi (TV Interia)TV InteriaTV Interia

              16:19

              W środę wieczorem Senat ogłosi przerwę w obradach do piątku do godz. 9 - poinformował wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Marszałek Stanisław Karczewski we wtorek zapowiadał, że w przypadku uchwalenia przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym, Senat zajmie się nią na obecnym posiedzeniu.

              16:12Wiceminister MSZ Konrad Szymański dla PAP: Intencją większości parlamentarnej nie jest podważanie niezawisłości sędziów, parlament z pomocą prezydenta znajdzie właściwe rozwiązania w sprawie reformy sądownictwa bez pomocy z zewnątrz. (...) Jeśli KE przedstawi swoje rekomendacje, to rząd rzeczowo się do nich odniesie; jeśli dojdzie do uruchomienia innych procedur, będziemy bronili swoich racji także przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. 

              16:07"Poprawki Nowoczesnej do projektu o SN mają m.in. uniemożliwić "usunięcie wszystkich sędziów SN" oraz ograniczyć, przewidywane w regulacji, kompetencje ministra sprawiedliwości" - mówiły posłanki partii na konferencji w Sejmie.16:01

              W Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

              15:54Polecamy rozmowę Interii z przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości Stanisławem Piotrowiczem.

              Video Player is loading.
              Current Time 0:00
              Duration -:-
              Loaded: 0%
              Stream Type LIVE
              Remaining Time -:-
               
              1x
                • Chapters
                • descriptions off, selected
                • subtitles off, selected
                  reklama
                  dzięki reklamie oglądasz za darmo
                  Piotrowicz (PiS) o debacie i pracach sejmu ws. zmian w sądownictwie (TV Interia)
                  Piotrowicz (PiS) o debacie i pracach sejmu ws. zmian w sądownictwie (TV Interia)TV InteriaTV Interia

                  15:51Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odrzuca zaproszenie Fransa Timmermansa. "Dopóki proces legislacyjny się nie skończy, nie mam podstaw, by komukolwiek się tłumaczyć" - powiedział RMF FM szef polskiej dyplomacji.

                  15:43Tymczasem do redakcji "Gazety Wyborczej" wpłynął list podpisany m.in. przez Władysława Frasyniuka, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsę, Bronisława Komorowskiego i 27 innych osób. "Stajemy wspólnie przeciw Kaczyńskiemu, gdyż przyszłe pokolenia nie wybaczą nam grzechu zaniechania i tchórzostwa" - piszą sygnatariusze.

                  15:38Radosław Sikorski na Twitterze: Za zamordowanie prezydenta Kaczyńskiego prezes PiS chce posadzić nie tylko Tuska i mnie, ale całą opozycję. Gratuluję

                  15:32Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna zapowiedzieli też częstsze spotkania. Mają rozmawiać dwa razy dziennie. Czy to oznacza, że opozycja łączy siły?

                  Ryszard Petru i Grzegorz SchetynaRadek PietruszkaPAP

                  15:28"Komisja Europejska się pospieszyła; stosuje podwójne standardy i staje się stronnikiem w wewnętrznym konflikcie w Polsce" - ocenili w środę europosłowie PiS Ryszard Legutko i Zdzisław Krasnodębski, odnosząc się do dyskusji ws. zmian w systemie sprawiedliwości.

                  15:20Najważniejsze informacje: prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z przewodniczącym PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem; wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział, że ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, o sądach powszechnych i projekt ustawy o Sądzie Najwyższym stanowczo "wzmacniają systemowe zagrożenie dla rządów prawa" w Polsce.

                  15:13- Dużo zależy od zachowania prezydenta. Trzy razy weto do trzech ustaw - tego oczekują Polacy - mówił podczas konferencji prasowej Grzegorz Schetyna.15:10- Bardzo prosimy Polaków o aktywność na ulicach. (...) Jestem przekonany, że nas jest więcej niż ich - powiedział Ryszard Petru.

                  ***Podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu odbyło się pierwsze i drugie czytanie projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. W czasie gorącej i burzliwej debaty, która trwała do późnych godzin nocnych, zgłoszono ponad tysiąc poprawek. Zmiany zaproponowane przez PiS przewidują m.in., by to prezydent a nie minister sprawiedliwości określił regulamin urzędowania SN. Prezydent ma też wskazać, którzy sędziowie zostaną w składzie SN.

                  Do sprawy Sądu Najwyższego i propozycji nowej ustawy odniósł się we wtorek Andrzej Duda, wygłaszając oficjalne oświadczenie w Pałacu Prezydenckim. Zapowiedział, że nie podpisze nowej ustawy o SN, nawet jeśli zostanie ona uchwalona w parlamencie. Postawił ultimatum - wcześniej musi zostać uchwalony jego prezydencki projekt nowelizacji ustawy o KRS. W dokumencie tym prezydent proponuje, by Sejm wybierał sędziów do KRS większością 3/5 głosów.

                  Wtorkowe obrady Sejmu były tak burzliwe, że przerwano je zaraz po północy, po emocjonalnym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego. "Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata - zamordowaliście go! Jesteście kanaliami!" - krzyczał z mównicy prezes PiS.

                  W sejmowych ławach doszło do awantury. Od kilku dni w Warszawie i innych miastach Polski trwają protesty przeciwko reformie sądownictwa.

                  Wieczorne protesty w Warszawie

                  Protesty przeciw reformom sądownictwa odbyły się we wtorek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim i w różnych miejscach w innych miastach Polski. Zgromadzeni apelowali do prezydenta o zawetowanie ustaw o ustroju sądów powszechnych i KRS. Uczestnicy pikiety przed Pałacem Prezydenckim przynieśli ze sobą zapalone świece oraz flagi biało-czerwone i unijne. Czytano fragmenty konstytucji, odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego" oraz hymn UE. Potem uczestnicy pod hasłami "chcemy weta" i "wolne sądy" przeszli przed budynek Sejmu, gdzie po północy odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

                  Protest przed sądem okręgowym w KrakowieJan GraczyńskiEast News
                  Po kilkaset osób protestowało także wieczorem przed Sądem Okręgowym w Białymstoku i Sądem Okręgowym w Lublinie.Wojciech PacewiczPAP
                  W Łodzi kilkaset osób zebrało się przed siedzibą PiS. Potem przeszli ulicą Piotrkowską przed siedzibę Sądu Okręgowego, gdzie rozpoczęło się drugie zgromadzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia"Grzegorz MichałowskiPAP
                  Protest w GdańskuLukasz DejnarowiczAgencja FORUM
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów. Na zdj. Sławomir NitrasTomasz GzellPAP
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów Tomasz GzellPAP
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów. Na zdj. Sławomir NeumannTomasz GzellPAP
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów Na zdj. Grzegorz SchetynaTomasz GzellPAP
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów. Na zdj. Ryszard PetruTomasz GzellPAP
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów. Na zdj. Ryszard PetruTomasz GzellPAP
                  Do protestujących pod Sejmem wyszli politycy PO i Nowoczesnej. Posłowie przeskakiwali przez barierki odgradzające teren parlamentu od demonstrantów. Na zdj. Adam Szłapka Tomasz GzellPAP
                  Protestujący pod Sejmem czekają na zakończenie obradTomasz GzellPAP
                  Protestujący pod Sejmem czekają na zakończenie obradTomasz GzellPAP
                  Posłowie wychodzą z Sejmu po ogłoszeniu przez marszałka Joachima Brudzińskiego przerwy w obradachTomasz GzellPAP
                  Posłowie wychodzą z Sejmu po ogłoszeniu przez marszałka Joachima Brudzińskiego przerwy w obradachTomasz GzellPAP
                  Jarosław Kaczyński opuszcza Sejm Krystian MajAgencja FORUM
                  Jarosław Kaczyński opuszcza Sejm Krystian MajAgencja FORUM
                  Część demonstrantów została na noc pod SejmemKrystian MajAgencja FORUM
                  Część demonstrantów została na noc pod SejmemKrystian MajAgencja FORUM
                  Demonstranci próbowali zablokować wejścia do SejmuKrystian MajAgencja FORUM
                  Demonstranci próbowali zablokować wejścia do SejmuKrystian MajAgencja FORUM
                  Z Krakowskiego Przedmieścia demonstranci przeszli pod SejmKrystian MajAgencja FORUM
                  Z Krakowskiego Przedmieścia demonstranci przeszli pod SejmKrystian MajAgencja FORUM
                  "Łańcuch światła" pod Pałacem PrezydenckimKrystian MajAgencja FORUM
                  "Łańcuch światła" pod Pałacem PrezydenckimKrystian MajAgencja FORUM
                  "Łańcuch światła" pod Pałacem PrezydenckimKrystian MajAgencja FORUM
                  "Łańcuch światła" pod Pałacem PrezydenckimKrystian MajAgencja FORUM
                  Jedna z posłanek ogląda w Sejmie relację z protestu pod Pałacem PrezydenckimBartłomiej ZborowskiPAP
                  emptyLike
                  Lubię to
                  Lubię to
                  like
                  0
                  Super
                  relevant
                  0
                  Hahaha
                  haha
                  0
                  Szok
                  shock
                  0
                  Smutny
                  sad
                  0
                  Zły
                  angry
                  0
                  Udostępnij
                  Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
                  Przejdź na