Pogoda
Warszawa

Zmień miejscowość

Zlokalizuj mnie

Popularne miejscowości

  • Białystok, Lubelskie
  • Bielsko-Biała, Śląskie
  • Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
  • Gdańsk, Pomorskie
  • Gorzów Wlk., Lubuskie
  • Katowice, Śląskie
  • Kielce, Świętokrzyskie
  • Kraków, Małopolskie
  • Lublin, Lubelskie
  • Łódź, Łódzkie
  • Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
  • Opole, Opolskie
  • Poznań, Wielkopolskie
  • Rzeszów, Podkarpackie
  • Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
  • Toruń, Kujawsko-Pomorskie
  • Warszawa, Mazowieckie
  • Wrocław, Dolnośląskie
  • Zakopane, Małopolskie
  • Zielona Góra, Lubuskie

Wyborcy dwóch ugrupowań najbardziej boją się skandalu z ich kandydatem na prezydenta

Lubię to
Lubię to
0
Super
0
Hahaha
0
Szok
0
Smutny
0
Zły
0
Udostępnij

31,8 proc. badanych obawia się afery lub skandalu, które mogłyby osłabić wynik popieranego przez nich kandydata na prezydenta - wynika z sondażu UCE Research dla Onetu. Najbardziej zaniepokojeni są wyborcy Trzeciej Drogi oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Polacy boją się skandalu z popieranym przez nich kandydatem. Sondaż
Polacy boją się skandalu z popieranym przez nich kandydatem. Sondaż/Mateusz Wlodarczyk / Forum/ Mateusz Grochocki / Dawid Wolski/East News

Na pytanie "czy obawiasz się, że w trakcie kampanii wybranego kandydata może wybuchnąć jakaś afera, skandal lub inna tego typu negatywna sytuacja, która mogłaby osłabić jego wynik" odpowiedzi "zdecydowanie tak" udzieliło 10,6 proc. badanych. 21,2 proc. ankietowanych wybrało opcję "raczej tak".

Więcej uczestników sondażu nie martwi się jednak o swojego kandydata - 46 proc. 13,8 proc. na pytanie to odpowiedziało "zdecydowanie nie", zaś opcję "raczej nie" wybrało 32,2 proc.

Sondaż. Którzy wyborcy obawiają się skandalu podczas kampanii wyborczej?

Najczęściej obawy o wybuch skandalu z udziałem kandydata pojawiają się wśród zwolenników Trzeciej Drogi, której kandydatem jest Szymon Hołownia - deklaruje je 47,3 proc. wyborców TD. O podobną sytuację niepokoją się też sympatycy PiS, którzy w wyścigu prezydenckim popierają prezesa IPN Karola Nawrockiego - jest to 41,7 proc. wyborców partii.

Rzadziej takie zagrożenie dostrzegają elektoraty innych ugrupowań: Lewicy (Magdaleny Biejat) - 33,9 proc., Konfederacji (Sławomira Mentzena) - 27,6 proc. oraz Koalicji Obywatelskiej (Rafała Trzaskowskiego) - 23,4 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 7-10 lutego 2025 r. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) przez UCE Research dla Onetu na próbie 1003 dorosłych Polaków w wieku 18-80 lat. 

Wybory prezydenckie 2025. Lista kandydatów

-----

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      "Prezydent nie będzie zadowolony". Paprocka w "Gościu Wydarzeń" o tzw. ustawie incydentalnej/Polsat News/Polsat News

      PAP/INTERIA.PL

      Lubię to
      Lubię to
      0
      Super
      0
      Hahaha
      0
      Szok
      0
      Smutny
      0
      Zły
      0
      Udostępnij
      Masz sugestie, uwagi albo widzisz na stronie błąd?Napisz do nas
      Dołącz do nas na:
      • Polecane
      • Dziś w Interii
      • Rekomendacje