Sztab Nawrockiego włącza "wyższy bieg". Zaangażowano najważniejszego gracza
- Jarosław Kaczyński będzie rozmawiał z Polakami - powiedział Paweł Szefernaker, zapowiadając włączenie się prezesa PiS w kampanię prezydencką prezesa IPN. Szef sztabu kandydata wspieranego przez Prawo i Sprawiedliwość podkreślił, że walka wyborcza ma włączyć "wyższy bieg". Ekspert zwraca uwagę, że zaangażowanie lidera partii może oznaczać niezadowalające wyniki sondaży.

Prawo i Sprawiedliwość chce nadać nowy tym kampanii prezydenckiej Karola Nawrockiego. Szef sztabu Paweł Szefernaker (PiS) przekazał w rozmowie z "Super Expressem", że walka o Pałac Prezydenckie ma wejść w kolejny etap.
- Włączamy wyższy bieg w tej kampanii. Po tym jak Karol Nawrocki odwiedził sto powiatów na spotkaniach z wyborcami będą pojawiali się czołowi politycy naszej formacji. Także prezes Jarosław Kaczyński będzie rozmawiał z Polakami - poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Wybory prezydenckie. Jarosław Kaczyński rusza w Polskę. Ma wspomóc Karola Nawrockiego
Według informacji gazety poza liderem PiS znacznie większym niż dotychczas zaangażowaniem ma wykazać się także Przemysław Czarnek, ponieważ były minister edukacji i nauki jest "świetnie przyjmowany przez wyborców" partii - czytamy.
Zdaniem politologa Olgierda Annusewicza włączenie prezesa Jarosława Kaczyńskiego w kampanię może oznaczać, że wewnętrzne sondaże prezydenckie zamawiane przez PiS "nie są zadowalające".
- Pokazują, że poparcie dla Nawrockiego jest ciągle niższe niż poparcie dla PiS. Stąd potrzeba zbudowania kandydata w twardym elektoracie - wskazał dziennikowi ekspert.
Lider Prawa i Sprawiedliwości ma ruszyć w drogę w drugiej połowie lutego.
Karol Nawrocki złapał zadyszkę? Sztab ma pięciopunktowy plan
Na początku stycznia Paweł Szefernaker mówił, że plan kampanijny Karola Nawrockiego jest wdrażany "zgodnie z przyjętą strategią". - Założenia, które przyjęliśmy zostały zrealizowane w pierwszych tygodniach - odpowiedział w programie Wirtualnej Polski, uchylając się od odpowiedzi na pytanie, jak Kaczyński ocenia kandydaturę prezesa IPN.
Szef sztabu kontynuował, że pierwszy etap polegał na zwiększeniu rozpoznawalności pretendenta, z kolei rozpoczynany wówczas drugi etap miał zakładać objazd po wszystkich powiatach w Polsce do połowy kwietnia.
W sumie strategia sztabu wyborczego uwzględnia pięć poziomów. Nie wiadomo jednak, czy włączenie Jarosława Kaczyńskiego w kampanię było wcześniej planowane, czy ma też charakter "awaryjny".
Według najnowszego sondażu pracowni Opinia24 na zlecenie Radia ZET Karol Nawrocki może liczyć 24 proc., czyli kilka punktów procentowych mniej niż Prawo i Sprawiedliwość. W tym badaniu Rafał Trzaskowski uzyskał 32 proc. poparcia.
Wybory prezydenckie 2025. Lista kandydatów
- Artur Bartoszewicz (kandydat niezależny)
- Magdalena Biejat (kandydatka Nowej Lewicy)
- Grzegorz Braun (kandydat Konfederacji Korony Polskiej)
- Katarzyna Cichos (kandydatka niezależna)
- Sławomir Grzywa (kandydat ugrupowania Sami Swoi)
- Szymon Hołownia (kandydat Polski 2050 i PSL)
- Dawid Jackiewicz (kandydat niezależny)
- Marek Jakubiak (kandydat Wolnych Republikanów)
- Wiesław Lewicki (kandydat Normalnego Kraju)
- Maciej Maciak (kandydat Ruchu Dobrobytu i Pokoju)
- Sławomir Mentzen (kandydat Konfederacji)
- Karol Nawrocki (kandydat wspierany przez PiS)
- Joanna Senyszyn (kandydatka niezależna)
- Aldona Skirgiełło (kandydatka Samoobrony)
- Krzysztof Stanowski (kandydat niezależny)
- Piotr Szumlewicz (kandydat niezależny)
- Paweł Tanajno (kandydat partii Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców)
- Rafał Trzaskowski (kandydat KO)
- Marek Woch (kandydat Bezpartyjnych Samorządowców)
- Adrian Zandberg (kandydat Razem)
Najnowsze informacje i sondaże można sprawdzić w naszym raporcie specjalnym - Wybory prezydenckie 2025.
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!