Reklama

Polityczny przegląd TikToka

Regularny lider zdetronizowany. Dwóch polityków rzuciło mu rękawicę

Donald Tusk zakończył zwycięską passę Sławomira Mentzena i stał się politykiem z najchętniej oglądaną rolką na TikTok'u w mijającym tygodniu. Lider Nowej Nadziei nie dał jednak o sobie zapomnieć, ponieważ stał się bohaterem najpopularniejszego materiału swojego ugrupowania politycznego, które w tej kategorii pobiło konkurencję. Po raz pierwszy od inauguracyjnego zestawienia na podium gościmy także Artura Dziambora, a Prawo i Sprawiedliwość - dzięki filmikowi z Jarosławem Kaczyńskim - powróciło na podium wśród partii politycznych. Zapraszamy na najnowszy przegląd politycznego TikToka w Interii.

Jak co tydzień w Interii prezentujemy najchętniej klikane rolki polityków i partii politycznych na TikToku. W minionym zestawieniu górą trzeci raz z rzędu był Sławomir Mentzen, który - nawiązując do popularnego filmu - przepytywał swojego kolegę z języka angielskiego. Partyjnym liderem okazała się Suwerenna Polska ze swoim filmikiem o poruszającej tragedii Kamilka z Częstochowy.

Reklama

W najnowszej klasyfikacji kończy się jednak passa lidera Nowej Nadziei, który - choć z dużą liczbą wyświetleń - musi ustąpić miejsca na czele rankingu. Nie oznacza to jednak, że jego Konfederacja została zapomniana przez użytkowników TikTok'a. W zestawieniu partii politycznych wciąż utrzymuje silną pozycję.

TikTok i polityka: Donald Tusk na przedzie. Gonią go Sławomir Mentzen i Artur Dziambor

Z naszych ustaleń wynika, że najchętniej odtwarzany filmik na popularnej aplikacji należy w tym tygodniu do Donalda Tuska. Były premier zdobył 2,2 mln wyświetleń i wyraźnie wyprzedził konkurencję.

Na rolce pewien chłopak pyta byłego premiera, jakie są plany Platformy Obywatelskiej w związku ze świadczeniem 500+. Chcąc odpowiedzieć za nurtującą kwestię, ktoś z tłumu przerwał jego wypowiedź. - Daj pan przykład młodemu człowiekowi, jak wygląda normalna, kulturalna debata publiczna - oznajmił lider PO. Po chwili kontynuuje swój wywód i jednoznacznie oświadcza, że jeśli jego partia wygra wybory 500+, zostanie zachowane. - I nikt tego nie dotknie, nie ma mowy - kwituje Tusk.

Na drugiej pozycji znalazł się dotychczasowy lider rankingu - Sławomir Mentzen. Prezes Nowej Nadziei w swoim filmiku poruszył temat programów socjalnych, proponowanych przez partie rządzącą. - PiS, wprowadzając 500+, rozpoczął festiwal rozdawnictwa. Co wybory przynosi nowe prezenty - stwierdził jeden z liderów Konfederacji. Wymieniając liczne świadczenia Mentzen stwierdził, że "ten bal na Titanicu skończy się wielkim kacem" po czym przebił z impetem ostrym elementem wszystkie balony, odpowiadające każdej z ofert PiS.

- PiS musi skończy bawić się za pieniądze Polaków - kwituje swój filmik, który odtworzono 1,8 mln razy.

W tym tygodniu na uwagę zasługuje także Artur Dziambor. Szef Wolnościowców również przekroczył granicę miliona wyświetleń dzięki swojemu materiałowi, na który podjął kwestię pensji minimalnej i inflacji. - Podwyższacie ustawami najniższą krajową, tym samym rośnie średnia krajowa. Zapominacie Polakom powiedzieć o tym, że przez to rosną też stawki ZUS i wszystkie ceny. Napędzacie sami tę inflację - oznajmił Dziambor.

- Dzięki temu, że podwyższacie najniższą krajową Skarb Państwa zyskuje najwięcej. Dostaje więcej niż ten pracownik dostaje na rękę. Jesteście geniuszami zła - zakończył poseł swoją wypowiedź, skierowaną do Prawa i Sprawiedliwości. Rolka zdobyła łącznie 1,5 mln wyświetleń.

Partie polityczne na TikTok'u. Konfederacja wyraźnie prowadzi. Niżej PiS i Suwerenna Polska

Tym razem Sławomir Mentzen nie zdobył pierwszego miejsca spośród polityków na TikTok'u, ale on sam pojawił się na najbardziej popularnym filmiku Konfederacji, która zdobyła pozycję lidera wśród ugrupowań.

Prezes Nowej Nadziei został zapytany w Gościu Wydarzeń przez Bogdana Rymanowskiego czy stosowanie inwektyw pomoże mu wygrać wybory. - Czy wygram wybory tego nie wiem, natomiast jeszcze dzisiaj Mateusz Morawiecki nazwał Donalda Tuska oszustem, na co Tusk zrewanżował się Morawieckiemu jakimś bambikiem, co pokazuje, jak wygląda niestety polska debata publiczna, w której jestem zmuszony uczestniczyć - powiedział Mentzen.

Dodał, że Tusk i Kaczyński są starsi od jego rodziców i "chciałby ich zobaczyć w sanatorium w Ciechocinku na emeryturze". - Ich czas przeminął - zakończył, co wyśwtlono 641,1 tys. razy.

Na drugim miejscu, z wyraźnie niższym wynikiem uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość. 

Na rolce, która odtworzono 45,8 tys. razy, prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, co jest największym sukcesem jego partii. - Największym sukcesem jest to, że po dwóch kadencjach w bardzo trudnych czasach mamy szansę na trzecią kadencję - stwierdził. W jego opinii to zasługa tego, że Prawo i Sprawiedliwość "zmieniło ustrój w Polsce na ustrój nieporównywalnie bardziej sprawiedliwy".

Niewiele mniej, bo 40,1 tys. wyświetleń, zdobyła Suwerenna Polska. Na filmiku Jacek Ozdoba wylicza, kto należy do "drużyny Donalda Tuska". Wymienił przy tym osoby, wskazując wyłącznie pierwszą literę ich nazwiska. - Jak nazwać sytuację, kiedy w zapleczu Donalda Tuska stoi tylko i wyłącznie ta krótka lista ludzi, którzy mają problem z wymiarem sprawiedliwości? - pyta wiceminister środowiska.

Ozdoba dodał także, Klaudię Jachirę oraz Sławomira Nitrasa, określając ich poglądy oraz wypowiedzi jako pozbawione szacunku i "uwłaczające polskiej debacie publicznej".

Wysoka popularność polityków Konfederacji

Mijający tydzień ponownie pokazuje silną pozycję Konfederacji i jej polityków na TikTok'u. Poza Sławomirem Mentzenem wysoki wynik uzyskał Krzysztof Bosak (961,8 tys. wyświetleń) czy Janusz Korwin-Mikke (855,6 tys.).

Równie popularny był Dariusz Stefaniuk z Prawa i Sprawiedliwości (432, 9 tys.).

Ponownie zdecydowanie słabsze wyniki osiąga lewa strona sceny politycznej. Najpopularniejszym politykiem Lewicy okazała się Wanda Nowicka, jednak jej najchętniej oglądaną rolkę odtworzono 93,1 tys. razy, a więc zdecydowanie mniej niż prawicowej czy centrowej konkurencji. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy