Reklama

Artur Dziambor

Czwartek, 24 listopada 2022 (10:19)AktualizacjaPoniedziałek, 18 września 2023 (10:33)

Artur Dziambor to polski polityk, poseł i były wiceprezes partii KORWiN. Do tego przedsiębiorca i nauczyciel. W 2022 roku wybrany został na prezesa partii Wolnościowcy.

Artur Dziambor
Artur Dziambor/Wojciech Olkusnik/East News/East News

Artur Dziambor

  • Data urodzenia:27.01.1982
  • Miejsce urodzenia:Gdynia
  • Kraj urodzenia:Polska

Artur Dziambor - wykształcenie i kariera zawodowa

Artur Dziambor ukończył dwa kierunki studiów. Pierwszym było zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Następny to filologia angielska w Pomorskiej Szkole Nauk Stosowanych

Po ukończeniu edukacji otworzył własną szkołę językową w Gdyni.

Obronił także w 2023 roku doktorat na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Artur Dziambor - kariera polityczna

Artur Dziambor działał w Stowarzyszeniu KoLiber, wstąpił do Młodych Konserwatystów, a w 2001 roku dołączył do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Następnie przeniósł się do Unii Polityki Realnej, a potem do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2011-2018 był wiceprezesem Kongresu Nowej Prawicy. Następnie dołączył do partii KORWiN, gdzie został wybrany na członka rady krajowej.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku Artur Dziambor uzyskał mandat poselski. W listopadzie tego samego roku wybrano go na jednego z wiceprezesów partii KORWiN, a także na jednego z zastępców przewodniczącego Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. 

Wraz z Jakubem Kuleszą i Dobromirem Sośnierzem opuścił partię KORWiN w 2022 roku. 10 lutego 2023 r. został wykluczony z Konfederacji pod zarzutem działania na szkodę tego ugrupowania. Następnie ogłosił powstanie koła poselskiego Wolnościowcy. Po jego rozpadzie, we wrześniu 2023 r. przeszedł do Koalicji Polskiej. 

Artur Dziambor - życie prywatne

Artur Dziambor urodził się 27 stycznia 1982 roku w Gdyni. Jest żonaty. Ma dwoje dzieci.

Artur Dziambor - Wiadomości

Artur Dziambor - Wideo