Reklama

Reklama

Zmiana szefa TVP. Jacek Kurski komentuje

Jacek Kurski skomentował decyzję Rady Mediów Narodowych o odwołaniu go z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. "Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, którą oddałem, (...) jest dziś u szczytu potęgi" - napisał były prezes TVP.

Komunikat po odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Publicznej opublikowany został w mediach społecznościowych. 

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP. "Przede mną kolejne wyzwania"

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być prezesem TVP" - napisał Jacek Kurski na Twitterze. 

"Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, którą oddałem, siedem ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy" - dodał odwołany ze stanowiska prezes TVP.

Jacek Kurski podziękował też widzom Telewizji Publicznej oraz współpracownikom za wspólnie spędzony czas. 

Reklama

Jacek Kurski odwołany. "Za" cała Rada Mediów Narodowych

Informacja o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP pojawiła się w poniedziałek 5 września chwile po godzinie 12. Jak dowiedziała się Interia, wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego złożył Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. 

Za zagłosowali też posłowie PiS Joanna Lichocka i Piotr Babinetz. Robert Kwiatkowski z PPS i Marek Rutka z Nowej Lewicy nie zmarnowali okazji i Kurski został odwołany stosunkiem głosów 5 do 0.

Nowym prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz, czyli dotychczasowy członek zarządu Telewizji Polskiej oraz były dyrektor TVP1 i TVP Kultura. Za jego kandydaturą głosowało troje członków RMN: Czabański, Babinetz i Lichocka. Przeciwko był Robert Kwiatkowski, zaś Rutka wstrzymał się od głosu.

Czytaj też: Kim jest Mateusz Matyszkowicz? Sylwetka nowego prezesa TVP

Jacek Kurski odwołany. Były prezes TVP a "nowe zadania"

Nagłe odowłanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP wzbudziło w sieci falę komentarzy oraz pytania o przyszłość byłego europosła. 

Do informacji o zmianie na stanowisku prezesa Telewizji Publicznej odniósł się rzecznik PiS Radosław Fogiel, który na Twitterze napisał, że "już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania". 

Słowa rzecznika partii rządzącerj mogą potwierdzać informacje, które Interia pozyskała od źródeł z Nowogrodzkiej. 

- To systemowe, zaplanowane działanie. Nie wydarzyło się dziś nic nadzwyczajnego, nic ad hoc. Niedługo nowe zadania przed Jackiem Kurskim - usłyszeli reporterzy Interii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy