Reklama

Reklama

Kim jest Mateusz Matyszkowicz? Sylwetka nowego prezesa TVP

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. Kim jest nowy prezes? Przedstawiamy jego sylwetkę.

Mateusz Matyszkowicz jest z wykształcenia filozofem. To absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował także teologię.

Po studiach, w latach 2005-2007 był współpracownikiem swojego wykładowcy, prof. Ryszarda Legutki (PiS). Następnie zaczął pracę w marketingu.

Był redaktorem "Teologii Politycznej" i kwartalnika "Fronda Lux", obejmując w 2013 roku funkcję jego redaktora naczelnego. W latach 2013-2016 był prowadzącym magazyn literacki "Literatura na trzeźwo" w Telewizji Republika.

Wraz z Dawidem Wildsteinem, Piotrem Pałką i Samuelem Pereirą byli nazywani "hipsterami prawicy". Ruch ten miał przełamywać stereotypowy wizerunek młodych prawicowych dziennikarzy.

Reklama

Sylwetka Mateusza Matyszkowicza. Kariera w TVP

W styczniu 2016 roku Matyszkowicz został dyrektorem TVP Kultura, gdzie prowadził program "Chuligan literacki". W czerwcu 2017 roku objął z kolei stanowisko dyrektora TVP1, trzy miesiące później rezygnując z kierowania stacją TVP Kultura. Funkcję dyrektora "Jedynki" sprawował do marca 2018 roku, kiedy to został wicedyrektorem ds. repertuaru Biura Programowego TVP

25 kwietnia 2019 roku został członkiem zarządu TVP.

Teraz, decyzją Rady Mediów Narodowych, został prezesem TVP, zastępując na tym stanowisku Jacka Kurskiego.

Prywatnie Mateusz Matyszkowicz jest ojcem czwórki dzieci, które - jak sam przyznał - kształci w ramach edukacji domowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy