Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Niebezpiecznie również na północy. Nowe ostrzeżenie
Niż genueński opanował południe Polski. Okazuje się jednak, że niebezpiecznie może się zrobić również na Wybrzeżu. Po południu pojawiło się ostrzeżenie przed silnym sztormem we wschodniej części terenów nadmorskich. Wiatr w porywach może osiągać 8 w skali Beauforta.
Ostrzeżenie drugiego stopnia wystosowało Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich. Prognozowany sztorm może wystąpić we wschodniej części strefy brzegowej, od latarni Rozewie do wschodniej granicy kraju.
Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store
Pogoda na Bałtyku będzie sztormowa
Jak powiedziała Joanna Bieganowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje od godz. 13:00 i pozostanie w mocy do godz. 10:00 w niedzielę.
Według prognoz synoptyków w tym czasie będzie wiał północny wiatr o sile 6 do 7 stopni w skali Beauforta, jednak w porywach może osiągać 8 w skali w Beauforta.
Możliwe, że ostrzeżenie przed sztormem zostanie przedłużone.
Pogoda najgorsza na południu
W dalszym ciągu trzeba jednak pamiętać, że najtrudniejsza sytuacja panuje w południowej połowie Polski. Z powodu niosącego potężne ulewy niżu genueńskiego wciąż obowiązują alerty IMGW najwyższego stopnia w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.
Wcześniejsze prognozy synoptyków wskazywały, że do poniedziałku w niektórych częściach kraju suma opadów może sięgnąć
Szczególnie groźna sytuacja panuje na Opolszczyźnie. Tam w Jarnołtówku dobowa suma opadów wyniosła 161,5 mm - to o 30 mm więcej niż dotychczasowy rekord dobowej sumy opadu z 1997 roku - wynika z danych IMGW.
-----
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!
PAP/INTERIA.PL
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje