Reklama

Reklama

Sondaż IBRIS: Rafał Trzaskowski liderem zaufania

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nadal cieszy się największym zaufaniem Polaków. Tuż za prezydentem Warszawy są prezydent Andrzej Duda (37,8 proc.) i premier Mateusz Morawiecki (37,4 proc.) - wynika z najnowszego sondażu IBRiS. Liderem w rankingu braku zaufania jest z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z wynikiem 64,8 proc. Zaraz za nim znajduje się prezes PiS Jarosław Kaczyński (59,9 proc.).

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski cieszy się zaufaniem 37,9 proc. badanych, tuż za nim jest prezydent Andrzej Duda z wynikiem 37,8 proc. zaufania. Na trzecim miejscu w sondażu jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 37,4 proc. respondentów - wynika z badania opublikowanego w Onecie. 

Jego autorzy poinformowali, że na czwartym miejscu plasuje się lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia, który jest pozytywnie oceniany przez 34,4 proc. badanych. Następny jest lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk z zaufaniem na poziomie 32,7 proc.

Na szóstej pozycji w tym miesiącu jest Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu w grudniu ufa 31,8 proc. badanych. Za szefem PSL jest wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w tym miesiącu cieszy się zaufaniem u 26,5 proc. respondentów.

Reklama

Sondaż: Duży spadek zaufania do Tomasza Grodzkiego

Na kolejnym miejscu rankingu zaufania jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki z wynikiem 25 proc. Polityk opozycji zalicza duży spadek zaufania, tracąc aż 7,5 pkt proc.

Dalsze miejsca zajmują: marszałek Sejmu Elżbieta Witek - 24,3 proc. i minister zdrowia Adam Niedzielski - 24 proc. - i europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń - 24 proc.

Jak podaje Onet, mniejszym zaufaniem Polaków cieszą się Zbigniew Ziobro - 22,1 proc., Paweł Kukiz - 18,7 proc., Przemysław Czarnek - 16,3 proc. i Krzysztof Bosak - 15,5 proc.

Z kolei w rankingu braku zaufania liderem jest minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro z wynikiem 64,8 proc. Zaraz za nim znajduje się lider PiS Jarosław Kaczyński (59,9 proc.) i Paweł Kukiz (56 proc.).

Najwięcej negatywnych ocen w ciągu miesiąca przybyło Tomaszowi Grodzkiemu. Marszałkowi Senatu nie ufa w grudniu 49,4 proc. To wzrost o 7,5 pkt. proc.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy