Kukiz usprawiedliwia Kołodziejczaka. Ten czule odpowiada

Joanna Mazur

Oprac.: Joanna Mazur

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
550
Udostępnij

Odkąd lider AgroUnii Michał Kołodziejczak ogłosił, że będzie "jedynką" w Koninie z list Koalicji Obywatelskiej, spłynęła na niego fala krytyki ze strony partii rządzącej. Paweł Kukiz nie dołączył jednak do polityków partii, z którą sympatyzuje, lecz stanął po stronie Kołodziejczaka. - Będę go trochę usprawiedliwiał. Jeśli ma czyste intencje i chce coś zrobić, to, żeby się dostać do Sejmu, musi do kogoś dołączyć - mówił lider Kukiz'15. Michał Kołodziejczak nie pozostał dłużny i równie miło odniósł się do słów posła.

Paweł Kukiz "usprawiedliwia" Michała Kołodziejczaka. Chodzi o start z listy KO
Paweł Kukiz "usprawiedliwia" Michała Kołodziejczaka. Chodzi o start z listy KOANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / Wojciech OlkusnikEast News

W ubiegłym tygodniu odbyła się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Podczas wydarzenia, oprócz tego, że zatwierdzono listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatuprzedstawiono również nowych kandydatów, którzy wcześniej nie byli związani z ugrupowaniem Donalda Tuska.

To właśnie tam ogłoszono, że lider AgroUnii Michał Kołodziejczak wystartuje w wyborach parlamentarnych z list KO i będzie "jedynką" w Koninie.

Kukiz o starcie Kołodziejczaka z list KO: Będę trochę usprawiedliwiał

Chociaż decyzja Kołodziejczaka została skrytykowana przez obóz partii rządzącej, to jeden z sojuszników PiS nie dołączył do polityków. Paweł Kukiz, który zawarł z Jarosławem Kaczyńskim umowę mówiącą o tym, że jeśli PiS uchwali ustawę o sędziach pokoju, będzie mógł "rozpocząć rozmowy o wspólnym starcie", teraz nieco zaskoczył.

Lider Kukiz'15 w rozmowie z "Super Expressem" przekazał, że "będzie trochę usprawiedliwiał" Kołodziejczaka. - Jeśli ma czyste intencje i chce coś zrobić, to, żeby się dostać do Sejmu, musi do kogoś dołączyć. Nie ma w Polsce możliwości indywidualnego startu do Sejmu - mówił Kukiz podkreślają, że jego sytuacja jest podobna do sytuacji lidera AgroUnii.

Na słowa wsparcia odpowiedział Michał Kołodziejczak, który zdradził, że prywatnie bardzo lubi Pawła Kukiza.

- Oszukało go PSL, a teraz PiS. Jak już się wszystko przewali, usiądę z nim na poważną rozmowę. Pozdrawiam cię Pawle, często o tobie myślę i ufam, że już nikomu nie dasz się nigdy wykorzystać - zaznaczył Kołodziejczak.

Wybory parlamentarne 2023. Sondaż dla "Wydarzeń"

Z najnowszego sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby poparcie 32,4 proc. ankietowanych, co jest spadkiem o 0,8 pkt proc. względem lipcowego badania. Z kolei Koalicja Obywatelska zdobyłaby 30,6 proc. poparcia - o 2,3 pkt proc. więcej niż poprzednio.

Na kolejnej pozycji znajduje się Konfederacja, u której widać największą różnicę względem lipcowego badania - spadek o 3,4 pkt proc. W sumie partia mogłaby liczyć na poparcie 11,8 proc. badanych.

Następne miejsce zajęłaby Trzecia Droga. Koalicję Polski 2050 i PSL-u również dotknął spadek - o 2,1 pkt proc. W sumie zagłosowałoby na nich 9 proc.

Na Lewicę i Partię Razem postawiłoby 7,7 proc. badanych. To także mniejszy wskaźnik - o 0,4 pkt proc. - względem badania przeprowadzonego 17 lipca.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Gawkowski o kandydaturze Magdaleny Ogórek: Śmiechu warte
      Gawkowski o kandydaturze Magdaleny Ogórek: Śmiechu wartePolsat NewsPolsat News
      Przejdź na