Reklama

Reklama

Odpowiedź USA na rosyjski atak rakietowy. 400 milionów dolarów

Stany Zjednoczone zdecydowały się odpowiedzieć po rosyjskim ataku rakietowym na Ukrainę. Przekażą 400 milionów dolarów na nowe uzbrojenie dla broniącego się państwa.

Jak poinformowała agencja Reutera, jest amerykańska odpowiedź na środowy atak rakietowy Rosjan na Ukrainę. Stany Zjednoczony dały zielone światło dodatkowej pomocy wojskowej dla broniącego się państwa.

USA przeznaczą na ten cel 400 milionów dolarów. "Amunicja artyleryjska, pociski precyzyjne, rakiety przeciwlotnicze i pojazdy taktyczne, które zapewniamy, najlepiej przysłużą się Ukrainie na polu bitwy" - powiedział sekretarz stanu Antony Blinken, cytowany przez Reutersa.

Rosyjski atak na Ukrainę

Po środowym ataku zginęło sześć osób, a 36 jest rannych - informuje komendant główny policji Ukrainy Ihor Kłymenko. Rosja ostrzelała wiele miast, atakując obiekty infrastruktury energetycznej. Większość mieszkańców jest bez prądu.

Reklama

- Dziś Parlament Europejski uznał Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Nareszcie. Dziękuję wszystkim eurodeputowanym. A później Rosja udowodniła całemu światu, że to wszystko prawda, wykorzystując 67 rakiet przeciwko naszej infrastrukturze, energetyce, zwykłym ludziom - skomentował Wołodymyr Zełenski w mediach społecznościowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy