Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Maszyna z Rosji wylądowała w Warszawie. Wytyczono specjalny obszar
Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował Airbus lecący z Moskwy. W rozmowie z Interią rzeczniczka portu wyjaśniła, że na pokładzie odrzutowca doszło do awarii. Pasażerowie zostali przetransportowani do strefy non-Schengen, gdzie wyznaczono dla nich specjalny obszar. Tam czekali na podstawienie zapasowej maszyny.
Airbus A320 tureckiej linii lotniczej Pegasus, według danych dostępnych w serwisie FlightRadar, wystartował z Moskwy z opóźnieniem w niedzielę, tuż przed godziną 19 czasu polskiego (godz. 20 w Moskwie). Kierował się do Stambułu, jednak gdy wleciał nad terytorium Polski, nieoczekiwanie skierował się nad Warszawę.
Rzeczniczka Lotniska Chopina Anna Dermont potwierdziła w rozmowie z Interią, że maszyna wylądowała na stołecznym porcie i było to nieplanowane. Jak wskazała, przyczyną były aspekty techniczne: problemy z urządzeniami nawigacyjnymi samolotu, przez co nie mógł on kontynuować rejsu.
- Lądowanie odbyło się bezpiecznie, a pasażerowie zostali przetransportowani do strefy non-Schengen - poinformowała przedstawicielka stołecznego lotniska.
Maszyna z Rosji wylądowała w Polsce. Doszło do usterki
Dla osób, które znajdowały się na pokładzie, wydzielono specjalny obszar, nad którym pieczę sprawowali funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Ochrony Lotniska. We wskazanym miejscu oczekiwali na podstawienie maszyny zastępczej. Około 4 nad ranem w poniedziałek podróżni ponownie wystartowali w stronę Stambułu.
Tuż po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie w 2022 r., Unia Europejska zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich przewoźników. Pasażerowie z Rosji wciąż mogą jednak odbywać podróże nad terytorium UE na pokładach niezarejestrowanych w tamtym kraju maszyn należących do innych firm.
Zakaz nie dotyczy lotów humanitarnych lub poszukiwawczo-ratowniczych, czy przypadków, w których maszyna musi wylądować awaryjnie.
---
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje