Reklama

"Tak się dba o interesy Polski". Marek Belka: Beata Mazurek nie doczytała

"Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski" - tymi słowami Beata Mazurek skomentowała decyzję Gazpromu o wstrzymaniu dostaw gazu do naszego kraju. "Nie doczytała", "brawo za logikę" - kpią politycy opozycji.

Dostawy gazu od Gazpromu w ramach kontraktu jamalskiego zostały całkowicie wstrzymane - poinformowało PGNiG.

"Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski. Na rządy PO-PSL spuśćmy kurtynę milczenia" - skomentowała na Twitterze europosłanka PiS Beata Mazurek.

Słowa te skomentował jej kolega z Parlamentu Europejskiego, były premier w rządzie lewicy Marek Belka.

"Nie doczytała, że to Putin ten kurek zakręcił, a nie Morawiecki" - napisał.

Reklama

"Problemy z czytaniem informacji że zrozumieniem? Według Pani Mazurek Putin zadbał o interesy Polski, uniezależniając ją od rosyjskiego gazu poprzez zakręcenie kurka. Brawo za logikę" - to z kolei komentarz wicemarszałek Senatu Gabrieli Morawskiej-Staneckiej

Szefowa KE reaguje na decyzję Gazpromu

"Ogłoszenie przez Gazprom jednostronnego wstrzymania dostaw gazu do odbiorców w Europie jest kolejną próbą wykorzystania gazu przez Rosję jako instrumentu szantażu. Jest to nieuzasadnione i niedopuszczalne. Po raz kolejny pokazuje nierzetelność Rosji jako dostawcy gazu. Jesteśmy przygotowani na ten scenariusz. Jesteśmy w ścisłym kontakcie ze wszystkimi państwami członkowskimi" - czytamy w oświadczeniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

"Pracujemy nad zapewnieniem alternatywnych dostaw i możliwie najwyższych poziomów magazynowania w całej UE. Państwa członkowskie wprowadziły plany awaryjne na taki właśnie scenariusz, a my solidarnie z nimi współpracowaliśmy" - dodała.

Mimo zaprzestania przez Gazprom realizacji dostaw, klienci PGNiG otrzymują gaz zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem - podkreśliła polska spółka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beata Mazurek | Gazprom | Marek Belka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy