Reklama

Media: Putin wysłał życzenia noworoczne do dwóch krajów NATO

Władimir Putin wysłał tradycyjne noworoczne życzenia. Wśród 22 przywódców państw i terytoriów znalazły się jedynie dwa państwa będące członkami NATO: Węgry i Turcja. Okolicznościowej depeszy z Kremla nie otrzymała Korea Północna.

Noworoczne życzenia Putin wysłał łącznie przywódcom 22 państw i terytoriów, w tym m.in. Serbii, Chin, Indii i Brazylii - poinformował niezależny rosyjski portal Meduza.

Oprócz państw jednoznacznie popierających politykę Moskwy, takich jak Białoruś, Syria czy Nikaragua, a także nieuznawanych przez większość krajów świata Abchazji i Osetii Południowej, na liście adresatów życzeń znalazły się także wszystkie państwa Azji Centralnej - Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan i Turkmenistan oraz Armenia, Azerbejdżan, Wenezuela, Boliwia, Kuba i Wietnam.

Reklama

Putin wysłał życzenia Berlusconiemu, ale nie Kim Dzong Unowi

Kreml wyróżnił depeszą noworoczną również kilku polityków niepełniących już oficjalnych funkcji, m.in. byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego i rządzącego do 2019 roku (nieformalnie do stycznia 2022 roku) w Kazachstanie Nursułtana Nazarbajewa.

Co interesujące, Putin nie wysłał noworocznych życzeń przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Unowi - zauważyła Meduza.

W pierwszej połowie grudnia rosyjskie niezależne media powiadomiły, że Putin odwołał właściwie wszystkie cykliczne wydarzenia, w których zawsze uczestniczył w okresie świąteczno-noworocznym. Najważniejszą z nich miała być doroczna grudniowa konferencja prasowa.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy