Reklama

Reklama

Watykan: Papież Franciszek miał "epizod gorączkowy"

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli po niedzielnej operacji jelita grubego, miał w środę "epizod gorączkowy" - poinformował w czwartek Watykan w kolejnym dniu jego hospitalizacji. Papież wysłał pozdrowienie dzieciom z oddziału onkologii.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał w wydanym komunikacie: "Jego Świątobliwość papież Franciszek spędził spokojny dzień, odżywiając się i poruszając się samodzielnie".

"Po południu, chcąc wyrazić swoją ojcowską bliskość z małymi pacjentami pobliskiego oddziału onkologii pediatrycznej i neurochirurgii dziecięcej, wysłał im swoje serdeczne pozdrowienie" - dodał watykański rzecznik.

Poinformował, że w środę wieczorem papież miał "epizod gorączkowy".

Rutynowe badania

"Dziś rano został poddany rutynowym badaniom - mikrobiologicznym i tomografii klatki piersiowej oraz brzucha" - wyjaśnił rzecznik, podkreślając, że ich rezultat jest dobry.

Reklama

"Ojciec Święty kontynuuje zaplanowaną kurację i odżywianie ustne. W tym szczególnym momencie kieruje swe spojrzenie na tych, którzy cierpią, i wyraża bliskość z chorymi, zwłaszcza najbardziej potrzebującymi opieki" - głosi watykański komunikat.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo Franciszek pozostanie w szpitalu. W poniedziałek Watykan informował, że będzie to około siedmiu dni.

Dowiedz się więcej na temat: papież | Papież Fransiszek | Watykan | szpital | zabiegi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje