Reklama

Reklama

Papież Franciszek po poważnej operacji. Wiadomo, w jakim jest stanie

Po operacji jelita grubego, jaką w niedzielę przeszedł papież Franciszek, czuje się on dobrze, a kuracja pooperacyjna przebiega prawidłowo i jest zadowalająca - ogłosił Watykan. Jak przyznano, schorzenie było poważne. To piąty komunikat Stolicy Apostolskiej po operacji papieża. - Jestem wzruszony licznymi wiadomościami i wyrazami sympatii otrzymanymi w tych dniach - czytamy we wpisie na papieskim koncie na Twitterze.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni oświadczył, że papież odżywia się regularnie, a terapia infuzyjna została zawieszona.

- Definitywne badanie histopatologiczne potwierdziło poważne zwężenie uchyłka jelita grubego z oznakami stwardniającego zapalenia - dodał.

Rzecznik Watykanu podkreślił: - Papież Franciszek jest wzruszony wieloma przesłaniami i miłością, jakie otrzymał w tych dniach i wyraża swoją wdzięczność za bliskość i modlitwę.

Wpis z podziękowaniami papieża zamieszczono na oficjalnym koncie Franciszka na Twitterze.

"Dziękuję wszystkim za bliskość i modlitwę"- czytamy na profilu Pontifex, redagowanym w dziewięciu językach, w tym po polsku i obserwowanym przez kilkadziesiąt milionów użytkowników Twittera.

Reklama

W poniedziałek Watykan informował, że papież pozostanie w klinice Gemelli około siedmiu dni. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje