Reklama

Reklama

Władimir Putin powiększa swoje wojsko. Podpisał dekret

Liczba żołnierzy w rosyjskich siłach zbrojnych sięgnie 1,15 mln - wynika z podpisanego w czwartek przez Władimira Putina dekretu. To o 137 tys. żołnierzy więcej niż obecnie jest w szeregach armii.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w czwartek dekret, na mocy którego liczba żołnierzy w rosyjskich siłach zbrojnych zwiększy się o 137 tys. i osiągnie 1,15 mln. Zarządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2023 roku - poinformowała agencja Reutera za państwową rosyjską agencją RIA Nowosti.

W konsekwencji tej decyzji wzrośnie również całkowita liczebność armii. Od przyszłego roku w siłach zbrojnych Rosji będzie służyło ogółem 2,04 mln osób, z czego ponad połowa jako żołnierze - czytamy w dokumencie opublikowanym w rosyjskim dzienniku urzędowym.

Reklama

Wojna w Ukrainie. Bilans strat Rosji ciągle rośnie

Jak powiadomił w czwartek rano ukraiński sztab generalny, od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji na sąsiedni kraj, wojska agresora straciły już około 45 850 żołnierzy, a także m.in. 1929 czołgów, 4245 pojazdów opancerzonych, 234 samoloty bojowe i 202 śmigłowce.  

Coraz większe straty na froncie stały się przyczynkiem do poszukiwania nowych zasobów do walki w Ukrainie. Rosjanie od początku wojny sięgają również po zewnętrznych "pomocników", m.in. kadyrowców, czy najemników z grupy Wagnera. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy