Reklama

Maseczki w szpitalach i aptekach zostaną. Rząd przedłuży obowiązek

Aktualne ograniczenia epidemiczne dotyczące między innymi noszenia maseczek w szpitalach i aptekach zostaną przedłużone. Obowiązek zakrywania nosa i ust w tych miejscach ma funkcjonować do 31 marca 2023 roku.

W wykazie prac rządu zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

W uzasadnieniu liczba zakażeń

Uzasadnione jest to - jak podano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Reklama

Przedłużenie obowiązywania obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach szef MZ zapowiedział w wywiadzie dla PAP w połowie listopada. Akcentował wówczas, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 8 do 14 grudnia potwierdzono 3476 zakażeń koronawirusem, w tym 687 ponownych. Zmarło 45 osób z COVID-19. W szpitalach jest 947 pacjentów z COVID-19. 

W poprzednim raporcie tygodniowym (1-7 grudnia) Ministerstwo Zdrowia informowało o 3 327 zakażeniach.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: maski | maseczki | apteki | szpitale | rząd | Ministerstwo Zdrowia

Reklama

Reklama

Reklama