Reklama

Reklama

Kowalski: Drożyzna w UE ma twarz Donalda Tuska

- Drożyzna w Unii Europejskiej ma twarz Donalda Tuska i Europejskiej Partii Ludowej, to wy odpowiadacie za wysokie ceny energii i ciepła. Te obrazki pokażcie Donaldowi Tuskowi - mówił poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, w odpowiedzi na zarzuty opozycji, że to rząd odpowiada za inflację i wysokie ceny w Polsce.

Wtorkowe posiedzenie Sejmu rozpoczęło się od spięcia między posłami.

Posłanka KO Marzena Okła-Drewnowicz wnioskowała o odroczenie obrad. Chciała, by "premier Mateusz Morawiecki mógł stanąć przed Polakami chociaż raz w prawdzie i powiedział im, jak ich zrujnował na święta".

- Wiemy, że inflacja i drożyzna jest wam na rękę, bo wtedy puchną portfele rządu, a tracą polskie rodziny. Wzywam pana, panie premierze, niech pan pochyli się nad tymi, którzy odliczają grosz do grosza - podkreśliła. 

Jej wniosek o przerwę został odrzucony w głosowaniu.

Posłowie KO: PiS = Drożyzna

Reklama

Mirosław Suchoń z Polski 2050 także powiedział, że drożyzna demoluje portfele Polaków, a działania, które podejmuje rząd i większość sejmowa są niewystarczające, zbyt płytkie i niczego nie zmienią.

Gdy przemawiała Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica), posłowie KO podnieśli czerwone plansze z napisem "PiS = drożyzna".

ZOBACZ: Morawiecki: Jeśli inflacja nie spadnie, rozszerzymy tarczę

Kowalski: Pokażcie te obrazki Tuskowi

Na ich zachowanie odpowiedział poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. Zarzucił im hipokryzję. - Przecież kilka dni temu głosowaliście przeciwko walce polskiego rządu o niskie ceny energii i ciepła, a teraz mówicie o drożyźnie. Drożyzna w Unii Europejskiej ma twarz Donalda Tuska i Europejskiej Partii Ludowej. To wy odpowiadacie za wysokie ceny energii i ciepła i te obrazki pokażcie Donaldowi Tuskowi - stwierdził Kowalski. 

Zachęcał posłów, by przeczytali fragment jego książki o Tusku. - O waszej prorosyjskiej polityce, bo to wy w 2010 roku przestawialiście Polskę na wschód, to wy w 2010 roku chcieliście zabetonować Polskę rosyjskim gazem do 2037 roku. Przeczytajcie sobie o tym, jak prezes Jarosław Kaczyński we wrześniu 2010 roku spowodował, że nie przedłużyliśmy kontraktu do 2037 roku z Putinem. To Donald Tusk jest najbardziej proputinowskim premierem III RP - powiedział Kowalski, trzymając w ręku swoją książkę.

Posłanka Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic wnioskowała o zamknięcie obrad do czasu przedstawieniu przez marszałek Sejmu i premiera "pełnej informacji z kim i w jakim trybie procedujemy na sali sejmowej". - Jest z nami Mejza czy go nie ma, gdzie jest Mezja - na urlopie od obowiązków poselskich, bo na urlopie do nicnierobienia już jest. Panie premierze, proszę o wyjaśnienie sprawy korupcji politycznej - apelowała posłanka Lewicy.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odparła, że wniosek posłanki jest nieregulaminowy, ponieważ nie można zamknąć posiedzenia, na którym Sejm rozpatruje budżet.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy