Reklama

Reklama

Jarosław Porwich przeszedł z Kukiz'15 do WiS

Jarosław Porwich jest kolejnym posłem, który zamienia klub Kukiz'15 na Wolni i Solidarni. Kilka tygodni temu taką decyzję podjął Adam Andruszkiewicz, a dziś to on ogłosił, że do klubu Kornela Morawieckiego "dołącza jego przyjaciel".

23 listopada Jarosław Porwich i Marek Jakubiak przestali zasiadać w prezydium klubu. Okazuje się, że prawdopodobnie był to kulminacyjny moment, w którym Porwich zdecydował o odejściu z Kukiz'15.

Dziś przejście Porwicha z Kukiz'15 do klubu Wolni i Solidarni ogłosił Adam Andruszkiewicz, który niedawno przeszedł tę samą drogę. "Witamy w biało-czerwonej drużynie!" - napisał na Twitterze.

Oznacza to, że klub Wolni i Solidarni liczy już sześciu posłów. Są to: Kornel Morawiecki, Adam Andruszkiewicz, Małgorzata Zwiercan, Ireneusz Zyska, Sylwester Chruszcz i właśnie Porwich.

Decyzja Porwicha to zła wiadomość dla Pawła Kukiza, bowiem jego klub uszczuplił się o kolejnego członka. Przypomnijmy, że z klubu Kukiz'15 odeszli już m.in. Robert Winnicki, Piotr Liroy-Marzec, Magdalena Błeńska, Anna Siarkowska, Sylwester Chruszcz czy Jacek Wilk. Łącznie opuściło go kilkunastu posłów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy