Reklama

Reklama

USA: Auto wjechało w barykadę przed Kapitolem. Kierowca się zastrzelił

W pobliży Kapitolu samochód wjechał w policyjną barykadę. Kierowca oddał kilka strzałów w powietrze, po czym się zastrzelił - poinformowała agencja Associated Press.

Według policji mężczyzna, którego tożsamość nie została ujawniona, tuż przed godz. 4 czasu miejscowego (przed godz. 10 w Polsce - red) rozbił samochód na zaporze ustawionej przed Kapitolem

Incydent miał miejsce przy zaporze ustawionej na skrzyżowaniu East Capitol Street i 2nd Street w Waszyngtonie. Policjanci poinformowali również, że w momencie, gdy mężczyzna wysiadał z samochodu i zaczął strzelać, jego pojazd płonął.

Samobójstwo przed Kapitolem. Trwa śledztwo

Przedstawiciele policja powiedzieli, że "nie wydaje się, aby celem mężczyzny był któryś z członków Kongresu" i że śledczy badają, co mogło być motywem jego postępowania. Obie izby amerykańskiego parlamentu - Izba Reprezentantów oraz Senat - mają obecnie przerwę w obradach. We wczesnych godzinach porannych, kiedy wydarzył się incydent, w kompleksie Kapitolu przebywa bardzo niewielu pracowników.  

Reklama

"Nikt inny nie został ranny" - informuje policja w oświadczeniu. Departament Policji Miejskiej prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy