Reklama

Reklama

Siergiej Ławrow: Wysiłki Zachodu od początku były skazane na porażkę

- Zachód ogłosił totalną wojnę hybrydową przeciwko Rosji i trudno przewidzieć, jak długo ona potrwa - stwierdził rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Podczas przemówienia w 80. dniu rosyjskiej inwazji na Ukrainę wskazywał także na sankcje nałożone przez Zachód na Rosję oraz na próby jej izolacji, które od początku miały być "skazane na porażkę".

Cytowany przez Reutersa Siergiej Ławrow powiedział także, że "konsekwencje tej wojny odczują wszyscy bez wyjątku".

Rosja celem, a nie sprawcą agresji - mówi Ławrow

W swoim przemówieniu rosyjski minister, wskazując na sankcje nałożone na Rosję, próbował jednocześnie przedstawić ją jako cel, a nie sprawcę agresji. - Rosjanie zrobili wszystko, aby uniknąć bezpośredniego starcia, ale teraz, gdy wyzwanie zostało rzucone, akceptujemy je - stwierdził.

Wypowiedział się także na temat sankcji. - Sankcje nie są nam obce, były one prawie zawsze obecne w takiej czy innej formie - mówił.

Reklama

Siergiej Ławrow: Rosja nie chce wojny w Europie

Ławrow wskazał na wagę stosunków Rosji z Chinami, Indiami, Algierią i krajami Zatoki Perskiej i stwierdził, że wysiłki Zachodu mające na celu izolację Rosji były od początku skazane na niepowodzenie.

Również w środę rosyjski minister mówił o tym, że "Rosja nie chce wojny w Europie", natomiast Zachód "czeka na to, aby zobaczyć pokonaną Rosję w ich kampanii wojskowej w Ukrainie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy