Reklama

Reklama

Warszawa: Przez pięć lat udawał swojego brata bliźniaka, by nie trafić za kratki

46-latek przez pięć lat ukrywał się przed organami ścigania dzięki temu, że udawał swojego brata bliźniaka. Mężczyzna poszukiwany listami gończymi miał na koncie liczne przestępstwa dotyczące kradzieży i oszustw. Został zatrzymany przez policjantów z północnopraskiej komendy - trafił do zakładu karnego na Białołęce, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności.

Liczne oszustwa i kradzieże - to przestępstwa, których dopuszczał się poszukiwany od 2017 roku mężczyzna. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się nieustanie zmieniając miejsce zamieszkania. Postanowienia o ściganiu 46-latka listami gończymi wydały prokuratury w Bolesławcu i Wołominie. 

Zmiana miejsca pobytu nie była jedyną taktyką, którą posługiwał się mężczyzna, by uniknąć odsiadki. Przez pięć lat podawał się bowiem za swojego brata bliźniaka.

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany w Warszawie

Policjanci z północnopraskiej komendy dostali informację, że poszukiwany od pięciu lat mężczyzna może przebywać na terenie Pragi Północ w Warszawie. - Mundurowi w trakcie obchodu sprawdzali miejsca, w których mógł ukrywać się mężczyzna. Przeprowadzili rozpoznanie w społeczności lokalnej - informowała kom. Paulina Onyszko. 

Reklama

Policjantka dodaje, że dzięki tym działaniom w środę przy ul. Inżynierskiej udało się zatrzymać 46-latka.

Trafił do zakładu karnego

Jak zaznaczyła Onyszko, "mężczyzna przyznał, że wiedział, że trwają jego poszukiwania. Wyjaśnił też, że aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka".

46-latek trafił do zakładu karnego na Białołęce, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy