Reklama

Reklama

"Wygląda, że jesteśmy dogadani". Terlecki o Izbie Dyscyplinarnej

- Wygląda na to, że jesteśmy dogadani - oświadczył wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki, odnosząc się do sporu PiS z Solidarną Polską w sprawie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

Polityk PiS w rozmowie z portalem polskatimes.pl odniósł się do wtorkowego spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy. Wzięli w nim udział, poza Terleckim, szefowie: PiS - Jarosław Kaczyński, Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro, Partii Republikańskiej - Adam Bielan i Stowarzyszenia OdNowa - Marcin Ociepa, Sekretarz Generalny PiS Krzysztof Sobolewski, a także lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Terlecki wskazał, że jednym z tematów spotkania była kwestia nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. - Wygląda na to, że jesteśmy dogadani - poinformował.

Reklama

Ustalenia Interii: Grupa posłów rozważa odejście z PiS-u

Likwidacja Izby Dyscyplinarnej. W czwartek dalsze prace komisji

W czwartek komisja sprawiedliwości i praw człowieka ma kontynuować prace nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, zakładającym likwidację Izby Dyscyplinarnej.

Według szefa klubu PiS, we wtorek dyskutowano też o sędziach pokoju. - Rozmowy przebiegały w towarzyskiej i sympatycznej atmosferze - zapewnił. Terlecki dodał, że podczas spotkania nie pojawił się temat przedterminowych wyborów. - Nie rozmawialiśmy o żadnych personaliach, ani o perspektywie wcześniejszych wyborów - zaznaczył.

Ryszard Terlecki pytany o doniesienia medialne, że PiS sonduje możliwość zmiany ordynacji wyborczej, odpowiedział, że na razie nie ma takiego planu. - Jest projekt zmiany granic okręgów w strukturze partii, żeby zamiast 40 było ich 100. W piątek zbierze się Komitet Polityczny PiS, który to prawdopodobnie przyjmie - powiedział Terlecki.

- Czy w ogóle dojdzie do rozmów o zmianie ordynacji, to jeszcze nie jest przesądzone - mówił wicemarszałek Sejmu. 

Reklama

Reklama

Reklama