Reklama

Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości. Donald Tusk komentuje

W Warszawie trwa drugi dzień konwencji "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości". Otwierało ją wystąpienie szefa MON Mariusza Błaszczaka. Wydarzenie skomentował na Twitterze Donald Tusk. "Dziś w ulu pan Błaszczak o bezpieczeństwie" - napisał szef PO.

"Dziś w ulu pan Błaszczak o bezpieczeństwie. W kolejce pszczółka Mejza o zdrowiu dzieci i Bielan o zbieraniu miodu" - napisał na Twitterze Donald Tusk. Jego wpis odnosił się do trwającej od soboty w Warszawie konwencji Prawa i Sprawiedliwości, którą nazwano "Programowy Ul". 

Na wpis Tuska odpowiedział poseł Lewicy, Tomasz Trela. "UL programowy zamienił się w UL pogardy i propagandy" - napisał. 

Błaszczak o najsilniejszej armii w Europie

Minister Mariusz Błaszczak otworzył niedzielną część konwencji. Ocenił, że Platforma za swoich rządów nie rozwijała armii, czym otwierała tzw. Bramę Brzeską, równinę, przez którą mogłyby przetoczyć się wojska rosyjskie. 

Reklama

- My zamknęliśmy tę bramę - podkreślił Błaszczak. Zaznaczył, że fundamentem reformy polskiej armii jest ustawa o obronie ojczyzny. Przypominając o krokach, jakie zostały poczynione w kierunku wzmocnienia obronności Polski, złożył poważną deklarację. - Zapewniam państwa, w ciągu dwóch lat będziemy mieć najsilniejszą armię lądową w Europie - powiedział. 

Czytaj więcej: Konwencja PiS. "Będziemy mieć najsilniejszą armię w Europie" 

10 paneli na konwencji PiS

Konwencja PiS rozpoczęła się w sobotę. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w ramach wydarzenia przewidziano 10 paneli. Trzy z nich dotyczą spraw gospodarczych, pięć - społecznych, a dwa kwestii politycznych.

Kaczyński poinformował, że panelowi gospodarczemu lideruje premier Mateusz Morawiecki, rolniczemu minister Robert Telus, energetycznemu wicepremier, szef MAP Jacek Sasin, społecznemu była premier Beata Szydło, zdrowotnemu minister Adam Niedzielski, kulturalnemu wicepremier, minister Piotr Gliński, edukacyjnemu szef MEiN Przemysław Czarnek, sportowemu minister Kamil Bortniczuk, bezpieczeństwu wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, a dotyczącym polityki zagranicznej szef MSZ Zbigniew Rau.

Zobacz także: Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. "Dobre rządy to takie, które służą obywatelowi"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Konwencja PiS | Prawo i Sprawiedliwość | Donald Tusk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy