Reklama

Reklama

Fala upałów w Niemczech. Minister zdrowia ostrzega

Temperatury sięgające nawet 40 stopni Celsjusza w Niemczech - ostrzegają tamtejsi meteorolodzy. Fala upałów ma dotrzeć w ciągu tygodnia. Minister zdrowia RFN Karl Lauterbach ostrzegł, że tak ekstremalne warunki pogodowe mogą "spowodować wiele ofiar śmiertelnych".

Najwyższe temperatury w Niemczech możliwe są od niedzieli 17 lipca do soboty 23 lipca. Sobota może być wtedy również najgorętszym dniem według aktualnych prognoz - pisze portal RND.

"Nigdy nie widziałem takich temperatur dla Niemiec w modelu pogodowym!" - napisał na Twitterze meteorolog telewizji ZDF Özden Terli. "To jest absolutnie ekstremalne" - dodał.

Upał zagrożeniem dla życia

Minister Lauterbach wzywa do przygotowania się na zbliżające się upały. - Musimy zacząć już teraz, aby chronić osoby starsze i chore przed mega falą upałów - powiedział polityk. Podkreślił, że trzeba zaopatrzyć się w płyny, wentylatory, mówić o znaczeniu nawodnienia. - Ta fala upałów może spowodować wiele ofiar śmiertelnych - ostrzegł. 

Reklama

W innych częściach Europy może być jeszcze goręcej, szczególnie Europie Zachodniej grożą upały, jakie rzadko się zdarzały. Według niektórych modeli pogodowych, temperatury mogą wzrosnąć do 43 stopni w Wielkiej Brytanii i do 48 stopni we Francji - pisze RND.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy