Zmień miejscowość
Popularne miejscowości
- Białystok, Lubelskie
- Bielsko-Biała, Śląskie
- Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie
- Gdańsk, Pomorskie
- Gorzów Wlk., Lubuskie
- Katowice, Śląskie
- Kielce, Świętokrzyskie
- Kraków, Małopolskie
- Lublin, Lubelskie
- Łódź, Łódzkie
- Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
- Opole, Opolskie
- Poznań, Wielkopolskie
- Rzeszów, Podkarpackie
- Szczecin, Zachodnio-Pomorskie
- Toruń, Kujawsko-Pomorskie
- Warszawa, Mazowieckie
- Wrocław, Dolnośląskie
- Zakopane, Małopolskie
- Zielona Góra, Lubuskie
Amerykańskie media: Nawet Polska różni się ze Stanami Zjednoczonymi
Relacjonując warszawską konferencję na temat Bliskiego Wschodu amerykańska prasa podkreśla, że w tle dyskusji znajduje się sprawa zagrożenia ze strony Iranu. Media za oceanem zwracają uwagę na rozdźwięk w tej sprawie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą.
Przedstawiciele rządu Donalda Trumpa mówią, że warszawska konferencja jest poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie. "Jednak charakterystyczny głos Rudolpha Giulianiego, zwolennika obalenia reżimu w Iranie, wyznaczył zupełnie inny ton" - zauważa "New York Times" informując o manifestacji irańskiej opozycji pod stadionem narodowym, w której uczestniczył były burmistrz Nowego Jorku. Giuliani jest blisko związany z prezydentem USA.
Warszawską konferencję nowojorski dziennik określa mianem największego dyplomatycznego zgromadzenia organizowanego przez rząd Donalda Trumpa. Zarówno "New York Times", jak i inne media zwracają uwagę, że większość krajów europejskich nie popiera zerwania przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem.
"Nawet Polska oświadczyła, że różni się ze Stanami Zjednoczonymi w podejściu do Iranu" - konstatuje "Wall Street Journal".
Dziennik "Washington Post" pisze tymczasem, że jednym z celów wizyty w Polsce wiceprezydenta Mike’a Pence’a jest pokazanie jednolitego frontu państw NATO przeciwko Rosji. Gazeta zauważą, że w tym samym okresie do siedziby Paktu w Brukseli udał się pełniący obowiązki szefa Pentagonu Patrick Shenahan.
"Washington Post" zauważą, że Polska należy do nielicznych członków NATO, którzy wywiązują się z zobowiązania do przeznaczenia na obronność 2 proc. produktu krajowego brutto.
Więcej na ten temat
Zobacz także
- Polecane
- Dziś w Interii
- Rekomendacje