Reklama

Reklama

11 listopada. Czy Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy?

11 listopada już za kilka dni. Wiecie już czy Święto Niepodległości to dzień wolny od pracy? A od szkoły? I czy sklepy będą wtedy otwarte? Jeśli coraz częściej nurtują was te pytania, to dobrze trafiliście. Odpowiadamy.

Czy 11 listopada trzeba iść do pracy? Otóż nie. Narodowe Święto Niepodległości to dzień ustawowo wolny od pracy. Nie musimy zatem wcześnie się zrywać i pędzić do pracy. Możemy spędzić ten dzień na spokojnie z rodziną.

11 listopada to dzień wolny od pracy

Wolne od pracy 11 listopada mają także nauczyciele, dlatego szkoły będą zamknięte, a uczniowie muszą zostać w domu. W Narodowe Święto Niepodległości nie odbywają się żadne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Fakt, że Narodowe Święto Niepodległości jest dniem wolnym od pracy, oznacza także, że zamknięta będzie większość sklepów i lokali usługowych. 11 listopada zamknięte będą supermarkety, galerie handlowe i punkty handlowo-usługowe. Pamiętajcie zatem, by w zakupy zaopatrzyć się już wcześniej.

Reklama

Czytaj też: 11 listopada. Jaka pogoda na Święto Niepodległości 2021?

11 listopada i specjalna akcja MON

Skoro już 11 listopada będzie tyle wolnego, to Ministerstwo Obrony Narodowej proponuje, by spędzić ten dzień w jeden ze 103 jednostek wojskowych, które biorą udział w nowej akcji resortu "Dzień szacunku dla munduru".

Jak podaje MON na swojej stronie internetowej, akcja będzie miała wymiar ogólnopolski. Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości MON zaprasza do 103 jednostek wojskowych w godzinach od 10.00 do 15.00. 11 listopada "będzie można dowiedzieć się czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa".

Czytaj też: Kotylion na 11 listopada. Instrukcja, jak wykonać kotylion krok po kroku

Hymn Polski. Czego jeszcze o nim nie wiesz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy