Reklama

Reklama

Święto Niepodległości. 11 listopada "Dzień szacunku dla munduru"

11 listopada wypada Narodowe Święto Niepodległości. W 2021 roku upłynie ono pod hasłem "Dzień szacunku dla munduru". Te słowa będą towarzyszyć obchodom kolejnej roczni odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcja "Dzień szacunku dla munduru" organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej. Jak podaje resort na swojej stronie internetowej, 11 listopada czyli w Narodowe Święto Niepodległości, będzie miała ona wymiar ogólnopolski.

"Dzień szacunku dla munduru" w Święto Niepodległości

Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości MON zaprasza do 103 jednostek wojskowych w godzinach od 10.00 do 15.00. 11 listopada "będzie można dowiedzieć się czym jest mundur dla żołnierzy Wojska Polskiego, jak ważnym jest elementem dla naszego narodu i państwa".

"11 listopada podczas "Dnia szacunku dla munduru" w jednostkach będzie można porozmawiać z żołnierzami, odbędą się tam również  pokazy mundurów i prezentacje sprzętu wojskowego. Każdy zainteresowany tradycjami i historią Wojska Polskiego będzie mógł odwiedzić salę tradycji jednostki" - podaje resort.

Reklama

Na stronie MON można sprawdzić, które jednostki w danym województwie będą brały udział w akcji "Dzień szacunku dla munduru" 11 listopada.

11 listopada. Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się tradycyjnie o godz. 12.00 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W oficjalnej uroczystości wezmą udział najwyższe władze państwowe i dowódcy wojskowi. Około godziny 14.00 odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego.

Czytaj też: Kotylion na 11 listopada. Instrukcja, jak wykonać kotylion krok po kroku

Hymn Polski. Czego jeszcze o nim nie wiesz


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne