Reklama

Reklama

Gdzie jest burza? Synoptycy ostrzegają przed trąbami wodnymi

Przez Polskę przechodzi dziś front burzowy. Gwałtowne zjawiska atmosferyczne przemieszczają się z północnego zachodu na południowy wschód. Obecnie grzmi na Mazowszu, Dolnym Śląsku i Ziemi Łódzkiej - wynika z najnowszej prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy ostrzegają także przed trąbami wodnymi.

Z najnowszych danych IMGW na temat sytuacji burzowej w poniedziałek wynika, że "w większości kraju rozwija się konwekcja objawiająca się licznym występowaniem przelotnych opadów deszczu".

Gdzie jest burza? Najnowsze dane IMGW

Przed godziną 11 burze występowały "m.in. na Mazowszu - w rejonie Kozienic i Radomia, na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska - w okolicach Krotoszyna, Kępna i Twardogóry, na Ziemi Łódzkiej w pobliżu Bełchatowa oraz lokalnie na Pomorzu, Podkarpaciu i w Małopolsce".

IMGW ostrzega przed trąbami wodnymi

"W rejonie wybrzeża istnieje również ryzyko pojawienia się trąb wodnych" - czytamy w najnowszym komunikacie.

Reklama

Jak prognozuje IMGW, w najbliższych godzinach deszczu i burz będzie przybywać. Miejscami opady mogą wynieść nawet do 20 mm/h.

Dziś burze prawie w całej Polsce

W czasie burz możliwe są silniejsze porywy wiatru - do 60-70 km/h. Z danych IMGW wynika, że lokalnie może wystąpić także niewielki grad.

Przypomnijmy, że według całodziennej prognozy IMGW "burze przemieszczać się będą powoli z północy i północnego zachodu w kierunku południowym i południowo-wschodnim".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy