Reklama

Wyrok sądu w Orenburgu: Rosyjskiemu bezpieczeństwu zagraża kapusta z Polski

Sąd w Orenburgu uznał, że ogłoszenie o sprzedaży kapusty sprowadzonej z Polski zagraża bezpieczeństwu Rosji. Jak ustaliła "Nowaja Gazieta", sąd nie mógł ukarać ogłoszeniodawcy, ponieważ firma "Bałkański Dom Handlowy" od dwóch lat nie istnieje. Za to czasowo ograniczono dostęp do portalu, który opublikował anons.

Ogłoszenie o sprzedaży kapusty pekińskiej sprowadzonej z Polski zmieścił portal agrobook.ru, należący do wydawnictwa "Rolnik". 

Skargę na treść anonsu złożyli funkcjonariusze orenburskiego oddziału prokuratury transportowej. W uzasadnieniu napisali, że handel warzywami z Polski narusza istniejące zakazy i ograniczenia, a tym samym zagraża "interesom i bezpieczeństwu Rosji". 

Dziennik "Nowaja Gazieta" ustalił, że skarga i późniejsze orzeczenie sądu są bezpodstawne, ponieważ ogłoszenie było opublikowane w 2013 roku, czyli niemal rok przed wprowadzeniem przez Rosję embarga na produkty spożywcze z Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Reklama

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź » 

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: GRAM o duże pieniądze już teraz! 

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy