Reklama

Reklama

Strzelanina na deptaku w kurorcie w Meksyku. Ludzie rozbiegali się w panice

Strzelanina w meksykańskim kurorcie Playa del Carmen na wybrzeżu Morza Karaibskiego. W biały dzień na uczęszczanym przez turystów deptaku rozległy się strzały. Ludzie rozbiegali się w panice szukając schronienia, co pokazuje krótkie nagranie opublikowane przez agencję Reutera. Policja zatrzymała siedmiu mężczyzn, przy których znaleziono broń i narkotyki, a lokalne władze uznały strzelaninę za akt zemsty za liczne zatrzymania członków karteli dokonane przez policję w regionie Quintana Roo w ostatnich dniach.

Do ulicznej strzelaniny doszło w sobotę w biały dzień w Playa del Carmen, meksykańskim kurorcie w regionie Quintana Roo nazywanym meksykańskimi Karaibami.

Turyści rozbiegali się w panice

Agencja Reutera dotarła do nagrania incydentu zarejestrowanego przez kamery monitoringu. Tuż przed godz. 19 lokalnego czasu na zatłoczonej Piątej Alei w nadmorskim kurorcie rozległy się liczne wystrzały. Przerażeni ludzie natychmiast zaczęli uciekać do sklepów i w boczne przejścia, a ulica momentalnie opustoszała. Nagranie incydentu można obejrzeć tutaj.

Reklama

Według miejskiej policji strzały padły pomiędzy ulicami 8 i 10 na popularnej wśród turystów Piątej Alei w dzielnicy Centralnej.

Pierwsze doniesienia mówiły o trzech osobach rannych, które zostały przewiezione do szpitala, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymani handlarze narkotykami

W wyniku szybkiej interwencji policjanci z zatrzymali siedem osób w wieku od 18 do 38 lat. Pochodzili ze stanów Tamaulipas, Quintana Roo, Guanajuato, Tabasco i trzech z Chiapas.

Funkcjonariusze zarekwirowali trzy sztuki broni palnej i 31 woreczków marihuany - poinformował Lucio Hernández Gutiérrez, sekretarz bezpieczeństwa publicznego w mieście.

Aresztowani są oskarżeni o przestępstwa narkotykowe, usiłowanie zabójstwa oraz naruszenie federalnego prawa dotyczącego broni palnej i materiałów wybuchowych.

Gutiérrez uważa, że strzelanina na publicznym deptaku to reakcja na liczne aresztowania handlarzy narkotykami w ostatnich dniach.

W stanie Quintana Roo panuje bowiem napięta sytuacja wywołana wskutek masowych aresztowań handlarzy narkotykami z miejscowych gangów. 

W ostatnim czasie aresztowano tam w związku z narkotykami co najmniej 26 osób. Wśród zatrzymanych jest lider organizacji znany jako "El Rizos". Prokurator stanu Quintana Roo Óscar Montes de Oca poinformował, że zarzuca się mu handel narkotykami, wymuszenia i zabójstwa.

Zabity dziennikarz lokalnego portalu

To nie pierwsza strzelanina w kurorcie.

Teksas: Postrzelony mężczyzna zamiast karetki wezwał Ubera

W lipcu 2018 roku w Playadel Carmen został zastrzelony 42-letni dziennikarz Ruben Pat, który kierował założonym przez siebie portalem Playa News.

Miesiąc wcześniej w innej części stanu Quintana Roo został zastrzelony inny dziennikarz tego samego portalu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy